O Tatranu

HISTORIE TJ TATRANU BOHUNICE

TJ Tatran Bohunice je moravský fotbalový klub z brněnských Bohunic, jehož založení se datuje na 20. července 1929. A-tým Bohunic letos započne svoji 14. sezónu v Přeboru Jihomoravského kraje od sezóny 2002/2003, ve kterém Přebor Jihomoravského kraje byl reorganizován z Jihomoravského župního přeboru. Hráči A-týmu okusili v letech 2011 - 2014 Moravskoslezkou divizi, poté co pod vedením bývalého sportovního ředitele Luboše Kučerňáka v sezóně 2010/2011 ovládli krajský přebor.

V sezóně 2013/2014 hráči Bohunic bohužel obsadili 16. místo a sestoupili zpět do Krajského přeboru. V první sezóně po sestupu z Moravskoslezské divize, kádr pod vedením Lukáše Kříže obsadil 1. místo, a dokonce vyhrál Krajský přebor i v novém bodovém rekordu, ale vzdal se možnosti postoupit zpět do divize.

Ve stejné sezóně si hřáči připsali tzv. Tripple, když ovládli nejenom krajský přebor, ale také i krajský pohár a superpohár v duelu s vítězem Bratislavského kraje. V sezóně 2015/2016 našlo A-mužstvo pouze jednoho přemožitele v soutěži, a to mužstvo Bzence. Na začátku nadcházející sezóny odešlo z týmu několik klíčových hráčů, a tak došlo k výraznému omlazení kádru, který srdnatě bojoval a uhrál skvělé konečné 4.místo. S koncem sezóny se loučil dosavadní trenér Kříž, kterého nahradil bývalý prvoligový hráč a legenda Karel Jarůšek. Roční působení trenéra Jarůška obohatil vítězstvím v Krajském poháru a s týmem obsadil pěkné druhé místo. 

 

O SOUČASTNOSTI

Od roku 2021 náš fotbalový klub TJ Tatran Bohunice začal psát novodobou historii klubu, kdy se postupně stali součástí našeho klubu bývalý profesionální fotbalisté jako je Luboš Kalouda ( současný obchodní a marketingový ředitel ), František Schneider ( sportovní ředitel ), Zdeněk Partyš ( trenér A týmu ), Marek Střeštík ( šéftrenér mládeže ), Martin Sus ( šéftrenér dorostu ), kteří svoje letité zkušenosti předávají našim dětem a především dělají vše pro rozvoj našeho klubu.

Na vše v klubu dohlíží předseda klubu, pan Lubomír Němec, který svým nadhledem a letitou zkušeností ve fotbalovém prostředí pomáhá a vede všechny tyto bývalé profesionální fotbalisty, kteří jsou součástí novodobé historie našeho klubu TJ Tatran Bohunice.

V současnosti je náš cíl u mládeže poctivá práce vedená správnými a pečlivě vybranými trenéry, nábor dětí, zkvalitnění úrovně dětí a snaha o postupy do vyšších soutěží a to jak u žákovských celků, tak u dorostu. U přípravkových kategorií dbáme na správný přístup k dětem a jejich rozvoji! A proto i zde je vše pod vedením jednoho z největších odborníků na tuto kategorii a to šéftrenérem přípravek Janem Fikesem.

A tým v současnosti nastupuje v Krajském přeboru a pevně věříme, že i náš dospělý svým přístupem a poctivou prací půjde vzorem pro naše nejmenší a bude se prát o postup do vyšší soutěže, konkrétně DIVIZE D.

 

HLAVNÍ HŘIŠTĚ

Povrch: přírodní tráva s umělým osvětlením

Rozměry: 95m x 68m

Kapacita: 600 (300 k sezení a 300 ke stání)

VEDLEJŠÍ HŘIŠTĚ

Povrch: umělá tráva IV. generace s umělým osvětlením (rekonstrukce 2018)

Rozměry: 91m x 50m

V případě zájmu o pronájem hřiště (i v zimě) nás prosím kontaktujte

 

ZÁZEMÍ KLUBU