O Tatranu

HISTORIE TJ TATRANU BOHUNICE

TJ Tatran Bohunice je moravský fotbalový klub z brněnských Bohunic, jehož založení se datuje na 20. července 1929. A-tým Bohunic letos započne svoji 14. sezónu v Přeboru Jihomoravského kraje od sezóny 2002/2003, ve kterém Přebor Jihomoravského kraje byl reorganizován z Jihomoravského župního přeboru. Hráči A-týmu okusili v letech 2011 - 2014 Moravskoslezkou divizi, poté co pod vedením bývalého sportovního ředitele Luboše Kučerňáka v sezóně 2010/2011 ovládli krajský přebor.

V sezóně 2013/2014 hráči Bohunic bohužel obsadili 16. místo a sestoupili zpět do Krajského přeboru. V první sezóně po sestupu z Moravskoslezské divize, kádr pod vedením Lukáše Kříže obsadil 1. místo, a dokonce vyhrál Krajský přebor i v novém bodovém rekordu, ale vzdal se možnosti postoupit zpět do divize.

Ve stejné sezóně si hřáči připsali tzv. Tripple, když ovládli nejenom krajský přebor, ale také i krajský pohár a superpohár v duelu s vítězem Bratislavského kraje. V sezóně 2015/2016 našlo A-mužstvo pouze jednoho přemožitele v soutěži, a to mužstvo Bzence. Na začátku nadcházející sezóny odešlo z týmu několik klíčových hráčů, a tak došlo k výraznému omlazení kádru, který srdnatě bojoval a uhrál skvělé konečné 4.místo. S koncem sezóny se loučil dosavadní trenér Kříž, kterého nahradil bývalý prvoligový hráč a legenda Karel Jarůšek. Roční působení trenéra Jarůška obohatil vítězstvím v Krajském poháru a s týmem obsadil pěkné druhé místo. 

 

O SOUČASTNOSTI

Od roku 2021 náš fotbalový klub TJ Tatran Bohunice začal psát novodobou historii klubu, kdy se postupně stali součástí našeho klubu bývalý profesionální fotbalisté jako je František Schneider (současný sportovní ředitel a trenér A-týmu), Luboš Kalouda, Zdeněk Partyš, Martin Sus, kteří svoje letité zkušenosti předávají našim dětem a především dělají vše pro rozvoj našeho klubu.

Na vše v klubu dohlíží předseda klubu, pan Lubomír Němec, který svým nadhledem a letitou zkušeností ve fotbalovém prostředí pomáhá a vede všechny tyto bývalé profesionální fotbalisty, kteří jsou součástí novodobé historie našeho klubu TJ Tatran Bohunice.

V současnosti je náš cíl u mládeže poctivá práce vedená správnými a pečlivě vybranými trenéry, nábor dětí, zkvalitnění úrovně dětí a snaha o postupy do vyšších soutěží a to jak u žákovských celků, tak u dorostu. Po úspěchu v uplynulé sezóně se můžeme nově těšit na Krajský přebor žáků. U přípravkových kategorií dbáme na správný přístup k dětem a jejich rozvoji! A proto i zde je vše pod vedením jednoho z největších odborníků na tuto kategorii a to šéftrenérem přípravek Janem Fikesem.

A tým v současnosti nastupuje v Moravskoslezské fotbalové lize (tj. 3. nejvyšší fotbalová soutěž), poté co nejprve v sezóně 2021/2022 vyhrál Jihomoravský Krasjký přebor a v následné sezóně 2022/2023 obsadil v Moravskoslezské divizi D třetí místo. Tatranu byla nabídnuta možnost mimořádného postupu a my jsme se rozhodli nabídku přijmout, a tak se od letošní sezóny můžete těšit na 3. ligu v Bohunicích!

 

HLAVNÍ HŘIŠTĚ

Povrch: nová HYBRIDNÍ tráva s umělým osvětlením

Rozměry: 95m x 68m

Kapacita: 600 (300 k sezení a 300 ke stání)

VEDLEJŠÍ HŘIŠTĚ

Povrch: umělá tráva IV. generace s umělým osvětlením (rekonstrukce 2018)

Rozměry: 91m x 50m

V případě zájmu o pronájem hřiště (i v zimě) nás prosím kontaktujte

 

ZÁZEMÍ KLUBU