Vítězství proti Polné

A-mužstvo dnes sehrálo svůj 4. přípravný zápas proti divizní Polné. S výsledkem 5:0 může být spokojení, ale mohli jsme přidat i více gólů, trošku jsme se trápili ve finální fázi a koncovce. Po prvním poločase jsme vedli 1:0, když se z dálky krásně trefil Koreň. Ve druhém poločase hosté už fyzicky odpadli a my jsme přidávali góly, trefili se Suchý, Doubravský, Němec a Ševčík.

František Schneider pro Brněnský deník Rovnost:

„Myslím si, že už jen pro psychiku kluků je to nesmírně důležité. Soupeř nám samozřejmě úplně nevzdoroval, jsem ale rád, že vůbec přijel a zahrál si s námi. Hráči si výhru strašně zasloužili, v tréninku dřou a jsou poctiví a říká se, že s poctivostí nejdál dojdeš. Chtěl jsem, aby si kluci v zápase vyzkoušeli opravdu vše. Aby byli odvážní, pak si ale taky užili pocit, že drží balon klidně pět minut v kuse a postupně si vytvoří nebezpečné situace. Vyzkoušeli jsme si nějaké nové věci, ne vše tedy fungovalo, především v první půli se úplně nevedlo, byli jsme trochu pomalejší na balonu. Po změně stran už soupeř byl unavený, hráli jsme často po stranách, kde nám to jde, a šancí bylo dost. Musíme prostě hrát rychleji s balonem, nebát se jej posouvat nahoru, přihrávek dozadu pořád bylo hrozně moc.“

1. pol.: Kunický - Bednář, Bala, Krejčí, Souček - Martinek, Labaran, Novotný, Koreň, Němec - Ševčík

2. pol.: Formánek - Kotoun, Král, Bala, Řeřucha - Doubravský, Suchý, Kokorský, Šmerda, Němec - Ševčíka

Příští víkend v rámci generálky odehrajeme duel se Zbrojovkou “B”, a to od 10:00 v Opatovicích.