U11 na turnaji o Pohár Rytíře Vítka

Naši kluci se v neděli zúčastnili prestižního turnaje Rytíře Vítka kategorie U11 v Ostravě. Turnaj byl skvěle obsazený a zúčastnilo se jej 16 top týmů zejména z Moravy a Slezska. Už pozvánka na takto skvěle obsazený turnaj byla odměnou za skvělou práci a výborné výkony, které naši kluci v poslední době předváděli.

První 3 zápasy ve skupině se nám vydařily skvěle a byly to herně nejlepší zápasy, které jsme na turnaji odehráli. Po vyrovnaném průběhu jsme nejdříve těsně prohráli s Baníkem Ostrava v zápase, kterému by na počet šancí i výkony obou týmu slušela remíza. Následně jsme dokázali v dalším vyrovnaném zápase zlomit gólem v poslední minutě silný ValMez a poměrně jednoznačně si poradit s Třincem. Ve všech zápasech kluci předvedli perfektní výkony a odměnou bylo 1. místo ve skupině i před Baníkem Ostrava.

Bohužel velký zvrat v turnaji přinesl klíčový, osmifinálový zápas proti Havířovu, který jsme zejména v našich hlavách vůbec nezvládli. Soupeř na nás nastoupil skvělým pohybem, důrazem a daleko větší touho zvítězit a postoupit mezi nejlepší. Když už se nám po ojedinělé akci podařilo chvíli před koncem vyrovnat, zlomila nás sporná penalta za ruku v poslední minutě, která zápas rozhodla. Výkon kluků však v tomto zápase byl výrazně pod naše možnosti a soupeř zaslouženě postoupil.

Bohužel zklamání ze zápasu ovlivnilo celý průběh turnaje a naši kluci už se nedokázali vrátit ke kvalitní hře a individuálních výkonech, které předváděli ve skupině i předchozích turnajích. Následkem byla prohra v dalším zápase s Vítkovicemi.

Alespoň mírnou radost nám udělaly ještě poslední 2 zápasy, které jsme zvládli výsledkově a oba zvítězily. Ani zde však hra nebyla taková, jakou bychom si představovali, ale kluci alespoň zaslouží pochvalu za bojovnost, jelikož síly už nám při takto náročném turnaji opravdu docházely.

I přes nevydařený klíčový zápas s Havířovem musím hodnotit celý turnaj rozhodně pozitivně. Celkové 13. místo sice nevypadá nijak oslnivě, na druhou stranu pozitivní bilance 4 výhry a 3 prohry v turnaji, kde nebylo slabého soupeře a poslední tým byl schopný porazit vítěze je slušná.

Pro nás turnaj znamená další skvělé zážitky, obrovské zkušenosti a 140 odehraných minut v obrovském tempu, bez možnosti polevení proti top týmům.

Z turnaje si odnášíme velkou zkušenost, že je potřeba se koncentrovat na každý zápas a naučit se nezmatkovat a bojovat i v momentech, kdy se nám herně úplně nedaří. Pokud se toto naučíme, můžeme se na dalších turnajích, které nás brzy čekají umístit daleko výše.

Všem klukům bych chtěl ještě na závěr poděkovat za skvělou práci při trénincích a velký výkonnostní progres v posledních týdnech!!

 

Turnaj o Pohár Rytíře Vítka

Tatran Bohunice 0:1 FC Baník Ostrava 

Tatran Bohunice 1:0 TJ Valašské Meziříčí 
Góly: Kejík

Tatran Bohunice 3:0 FK Třinec
Góly: Kejík, Kozák, Kuzma

Tatran Bohunice 1:2 MFK Havířov
Góly: Kočiš

Tatran Bohunice 0:2 HFK Vítkovice 

Tatran Bohunice 1:0 FC Hlučín 
Góly: Věžník

Tatran Bohunice 1:0 FK Frýdek Místek
Góly: Kočiš

 

 

 

Velkou fotbalovou školu má za sebou kategorie U11, když o víkendu vyjela na sever Moravy na turnaj o Pohár Rytíře Vítka, který byl velice prestižně obsazený.