Sezóna v divizi je tady!

Letní příprava je u konce a začátek nové sezóny je tady! Po osmi letech se vracíme do divize a před námi stojí těžký úkol. Krátkou a náročnou přípravu mají za sebou hráči A-mužstva, ve které absolvovali 4 přípravné utkání, a to s Pohořelicemi (2:3), Lednicí (2:0), Startem (2:2) a Uničovem (0:1). V kádru došlo k několika změnám, ale většina hráčů však zůstala a naopak jsme přivítali 6 nových hráčů:

Příchody: Tomáš Zeman, Daniel Řeřucha (Svratka Brno), Adam Krejčí (Jihlava), René Jašek (Moravská Slavia), Adam Rolínek (Zbrojovka Brno), Samuel Kopáč (Poprad)

Odchody: Ondřej Ullmann (Kuřim), Martin Sus (Rakousko), Ilja Burdov (Bosonohy)

Trenér Zdeněk Partyš se vyjádřil o nadcházejím ročníku v rozhoru pro Brněnský deník následovně: "Nejsme tak ekonomicky silný klub, který může z kapsy vytáhnout spoustu peněz jako třeba Start. Přivádíme kluky i podle toho, na co máme. Chceme být ale jako nováček štika soutěže, s níž se moc nepočítá, ale dokáže potrápit každého."

Vrcholem přípravy bylo však předkolo českého fotbalového poháru, tj. MOL Cupu, proti FK Blansku.

Rozhodčí: Kolář – Julínek, Soukal

Branky: 12. Bednář

Žluté karty: 83. Lacko – 80. Smrčka

Bohunice: Kunický - Pavlíček, Král, Krejčí, Řeřucha - Martinek (76. Kotoun), Rolinek (63. Petřík), Lacko (87. Musil), Fila - Bednář - Burčík

Blansko: Kalina - Feik, Černý, Smrčka (C), Kamenský (70. Adamec) - Holman (52. Zúbek), Dano - Chládek (40. Rajčinec), Jaroš, Crhan (70. Psota) - Kapur (52. Tulajdan)

Úvodní šanci utkání měli hosté, když Král zaváhal na půlicí čáře, a hosté tak mohli postupovat ke Kunického bráně, centr blanského záložníka však odvrátil druhý stoper Krejčí. Ve 12. minutě jsme ke vší radosti bohunických fanoušků vstřelili branku, když z 30 metrů napřáhl David Bednář a střelou vymetl pravou šibenici hostující branky. Kolem 20. minuty jsme čelili několika po sobě jdoucích rohům, ale všechny jsme poctivě odbránili. Zanedlouho měli však hosté velkou příležitost na srovnání, když využili naši chybu v rozehrávce a mohli jít do otevřené obrany, naštěstí zakončení hostujícího záložníka minulo vzdálenější tyč Kunického brány. Před koncem prvního poločasu jsme mohli navýšit naše vedení, když míč ze zahrávaného přímého kopu Bednáře skončil na hlavě Burčíka, který však i díky výbornému zákroku hostujícího brankáře do sítě nevsítil. I ve druhém poločase hosté drželi míč a vytvářeli neustálý tlak na naši obranu. Asi největší příležitost druhého poločasu měli v jeho polovině, když i dokázali lobem překonat Kunického, ale jeho místo na brankové čáře zastoupil Řeřucha a míč vykopl. I přes tuto šanci naši hráči díky pozorné a kompaktní obraně hosty k ničemu závažnějšímu už dál nepustili, a my jsme si tak mohli připsat cenný skalp třetiligového Blanska a také postup do dalšího kola MOL Cupu. V dalším kole, které je plánované na 17.8, narazíme na Bzenec.

Výjimečně první kolo divize sehrajeme na domácím hřišti v neděli s výkopem v 17:00, jinak všechny ostatní utkání budeme hrát v klasickém čase, a to sobota 10:15.

Už tuto neděli A-mužstvo zahájí doma proti Lanžhotu nový soutěžní ročník v Moravskoslezké divizi.