Prohra v brněnském derby se STARTEM

Poločas: 0:1          Rozhodčí: Svoboda - Štipčák, Mayer        Počet diváků: 430

Střelci: 13. Demeter Robin, 71. Jonáš Josef       ČK: 58. Kotoun Filip

        

Bohunice: Kunický - Kotoun, Král, Krejčí, Pavlíček - Řeřucha (71. Zeman), Kokorský (87. Jašek), Rolinek (71. Vlach), Ševčík (62. Stambolidis), Martinek (71. Petřík) - Burčík 

START Brno: Andres - Žalud, Avdić, Ryšavý, Sedlo - Pařízek, Jonáš, Doubravský (57. Kaláb), Michna (57. Havlín) - Demeter, Okleštěl (91. Pyš),

 

V sobotu jsme před krásnou diváckou kulisou v brněnském derby přivítali ambiciózní START Brno. V základní sestavě nám chyběly dvě zraněné opory Lacko s Bednářem, a tak čekal naše borce těžký úkol je nahradit. S odstupem času můžeme říci, že jsme byli lepším týmem, i když jsme museli od 13. minuty dohánět jednogólové manko, když hosté proměnili pokutový kop. Nejblíže k vyrovnání jsme byli po hlavičce Burčíka, nebo po voleji Krále. Zásadním momentem byla 42. minuta, kdy nejprve rozhodčí nám neodpískal pokutový kop po faulu na Martinka, z čehož následně vznikl brejk hostů, který zastavil až Kotoun za cenu žluté karty. Hosté sice drželi míč více než naši hráči, ale my jsme se snažili o využívání rychlého přechodu do útoku a standartních situací. V 58. minutě viděl druhou žlutou, a tedy červenou kartu Kotoun a my jsme zbytek zápasu hráli o 10, a i tak jsme byli schopní dostat hosty pod tlak. Druhý gól hostů vstřelil krásnou střelou k tyči Jonáš, a my tak z derby vyšli naprázdno. Za výkon se určitě stydět nemusíme, naopak. Dokázali jsme se hostům ve všem minimálně vyrovnat a za bojovnost a odhodlání si určitě hráči zaslouží pochvalu.

Kapitán Marek Král k utkání: “Chtěl bych kluky pochválit, byl to náročný zápas proti silnému soupeři a oni bojovali za každého stavu. Začátek utkání nám moc nevyšel, škoda penalty. Pak jsme byli z mého pohledu lepším týmem, a kdyby rozhodčí pískl 100% penaltu i nám, tak se zápas mohl odvíjet úplně jinak, ale to je fotbal. Vážím si toho, že pak kluci i v 10 chtěli hrát a s výsledkem něco udělat, což svědčí o síle našeho týmu. Zápas nám ukázal, že můžeme hrát dobrý fotbal s kýmkoliv a už teď víme, že z Bíteše budeme chtít dovést všechny 3 body. Na závěr by chtěl poděkovat fanouškům, kteří přišli a fandili nám. Mrzí nás, že jsme se jim nemohli odvděčit body.”

clubs

TJ Tatran Bohunice

0

clubs

TJ START Brno

2

I přes prohru můžeme ze zápasu se Startem odejít s hlavou vztyčenou, jelikož jsme zápas odbojovali na 110%. 

statistiky

11 střely celkem 5
3 střely na bránu 3
20 fouly 21
6 rohy 3
1 ofsajdy 4
5 žluté karty 2
1 červené karty 0

Sestřih