Jak jsme se dostali do MSFL?

Zdroj: Zprávy z Moravy (https://zpravyzmoravy.cz/historicky-moment-nabidka-z-msfl-zvazovali-jsme-ji-asi-pet-hodin-prozradili-z-bohunic/)

 

Historický moment. Nabídka z MSFL? Zvažovali jsme ji asi pět hodin, prozradili z Bohunic

Bohunice sice skončily v uplynulém ročníku divize třetí, přesto postupují do MSFL. Dostaly nabídku, kterou se rychle rozhodly přijmout.

Ještě nedávno hrály Bohunice v krajském přeboru, teď se chystají na svou premiérovou sezonu v MSFL. „Zvažovali jsme to asi pět hodin. Poradili jsme se, dali jsme hlavy dohromady a souhlasili jsme s mimořádným postupem,“ řekl pro zpravyzmoravy.cz předseda Tatranu Lubomír Němec.

Počítali jste s tím, že byste tuto nabídku mohli dostat?

Mluvilo se o tom, ale dlouho jsme si nemysleli, že bychom to mohli být my. Následně ale odmítl Žďár nad Sázavou, a tak oslovili nás.

Co rozhodlo, že jste nabídku nakonec přijali?

V divizi jsme nehráli špatně. Napsali jsme si s kluky a ti řekli, že by si MSFL chtěli vyzkoušet. Třetí liga se neodmítá.

Co od soutěže čekáte?

Jsme v očekávání. V divizi se nám dařilo, hráli jsme dobrý a pohledný fotbal, ale třetí liga je o kus výš. Musíme se dobře připravit a případně získat posily.

Je třeba kádr hodně změnit?

Chceme stavět na hráčích, které tady máme. Taky se nám ale hlásí hráči z jiných mužstev, kteří sestoupili z MSFL, nebo jsou v divizi. Jsou šikovní, posílit bude určitě potřeba.

Bude MSFL finančně hodně náročnější?

Když jsme se během těch pěti hodin museli rozhodnout, jestli nabídku přijmeme, tak jsme vše konzultovali s našimi mecenáši. Ti řekli, že se vše finančně zajistí. Věděli jsme, že nebudeme finančně v hájí. Teď už to bude na nás, jaký tým poskládáme.

O kolik se vám zvedne rozpočet?

Řádově o milion a půl korun.

Ve druhé lize bude působit Zbrojovka s Líšní. Počítáte s nějakou spoluprací?

Zbrojovka bude chtít asi posílat své hráče do divize, Líšeň taky. Nám jich asi moc nezbude. Ale kdyby s námi někdo chtěl spolupracovat, nebudeme proti. Nic však podepsaného není.

MSFL bude v Brně hrát taky Start, kousek jsou Rosice. Nebudete si brát hráče?

Týmy, které tady jsou, se ctí. Nikdo si hráče na volný přestup určitě krást nebude.

Vaše cesta do MSFL byla docela rychlá!

Dříve jsme hráli divizi, pak jsme ale spadli. Předloni jsme vyhráli krajský přebor a teď jsme byli třetí v divizi. Nyní nám nabídli MSFL. Je to historický postup. S kým jsem se bavil, tak každý říkal, proč to nezkusit. Je třeba vyzkoušet všechno, nikde není dáno, že musíme být nejhorší.

Co za tímto vzestupem stojí?

Změnil se kádr, má na to. Věřil jsem mu, stejně jako trenéři. A povedlo se. Měli jsme dobré typy hráčů, tým jsme dobře doplnili.

 

Rozhovor předsedy fotbalového oddílu pro Zprávy z Moravy