František Schneider ukončil hráčskou kariéru

Dnes slaví své 36. narozeniny sportovní ředitel a trenér A-mužstva František Schneider a při této příležitosti by chtěl uzavřít jednu ze svých životních kapitol, a to aktivní fotbalovou kariéru. U fotbalu a v Bohunicích samozřejmě zůstává, ale už jenom jako trenér a sportovní ředitel. Svojí bohatou fotbalovou kariéru odstartoval v 1.FC Brno a přes domácí a zahraniční angažmá: FC Vysočina Jihlava, FK Příbram, FK Viktoria Žižkov, 1.SC Znojmo, Birzebbuga FC (Malta), SK Líšeň, SFC Opava, MFK Zvolen (Slovensko), FC Concordia Basel (Švýcarsko), MFK Vyškov se dostal až k nám do Bohunic. Franta má za sebou nespočet startů a zkušeností z různých ligových soutěží v Evropě, které od teď bude předávat nastupující fotbalové generaci. Chtěli bychom mu popřít nejenom k dnešním narozeninám, ale také ať se mu daří v další kariéře trenéra a ředitele stejně, jak je v té hráčské.

 

Na úvod asi očekáváná otázka, co tě vedlo, k takovému rozhodnutí?

Je to kombinace dvou věcí. První je asi zdraví, nedávno jsem podstoupil operaci kolene, a když mě to nelimituje, tak na větší zátěž fotbalového utkání, to už není. Druhý faktorem byla trenérská situace u nás v Bohunicích po odchodu Zdeňka Partyše. Chtěli jsme zachovat atmosféru v týmu a herní styl, tak to pro mě byla jasná volba, a kombinovat hraní a trénování na úrovni divize není možné.

 

Máš nějaké momenty ze své kariéry aktivního hráče, na které rád vzpomínáš?

Jsem od malička vítězný typ, takže vítězství a postupy jsou pro mě věci, na které rád vzpomínám a zároveň mě to motivuje do další práce.

 

Jaký byl tvůj největší úspěch v rámci fotbalové kariéry a co pro tebe znamená?

Pro mě byl největší úspěch a zároveň velká čest hrát ligu, a také působit v zahraničí. Během toho jsem měl možnost poznat spoustu dobrých hráčů, se kterými se bavím až do dnes. Fotbal mi dostal spoustu životních zkušeností a pomohl mě v osobním životě.

 

Jaké rady by si dal mladým hráčům, kteří by to chtěli dotáhnout stejně daleko jako ty?

Ať se jim daří. Fotbal je o dřině, takže když na sobě budou tvrdě makat a pracovat, tak se k tomu přiblíží, a potom trochu toho štěstí, protože i to je potřeba.

 

Jaké jsou tvoje plány ohledně fotbalu v Bohunicích?

Mít stále stejnou radost z fotbalu, jako jsem měl do teď. Bavit diváky dobrou hrou a plnit si sny, které s borcema v kabině máme.

 

Chtěl by si na závěr něco dodat?

Chtěl bych poděkovat rodičům, kteří mě k fotbalu dovedli a celou dobu mě podporovali. Vím, že kdybych neudělal chyby, tak jsem to mohl třeba dotáhnout i výš, ale rozhodně ničeho nelituji, protože fotbal ze mě udělal člověka, jaký jsem teď.  

 

 

Na své 36. narozeniny se František Schneider rozhodl ukončit kariéru...