A-mužstvo začalo zimní přípravu

A-mužstvo dnes absolvovalo první společný trénink zimní přípravy. K dispozici bylo trenérům zatím 20 hráčů. První týden Áčko absolvuje 4 tréninkové jednotky, k tomu v sobotu sehraje svůj první přípravný zápas, kdy se od 11:00 utká s domácí Jihlavou.

Trenér František Schneider pro Brněnský deník před začátkem přípravy: 

„Skočili jsme do třetí ligy trochu po hlavě. Připravovali jsme se na další ročník v divizi, na kterou jsme měli konkurenceschopné mužstvo, ale naskytla se možnost postoupit, tak jsme to šli zkusit o soutěž výš. Vybrali jsme si začátečnickou daň, postupem času jsme si ale zvykali a závěr už byl v našich očích lepší. Kluci se přestali bát a už jsme každému soupeři dokázali konkurovat. Bodově to byl samozřejmě neúspěšný podzim, výkonnostně to ale nebylo tak hrozné, kromě pár zápasů jsme herně nijak nepropadli. Fotbal se ale hraje na góly a výsledky a ukázalo se, že nám chybí zkušenost v zakončení. V rámci možností klubu chceme adekvátně posílit. Určitě potřebujeme někoho do útoku, to řešíme aktivně. Moc možností ale s ohledem na finance není, uvidíme, jak se s tím porveme. Máme nějaké kluky předjednané, ale uvidíme, jak budou vypadat. Chtěl bych totiž do kádru jen nováčky, kteří budou vypadat lépe než naši stávající hráči. Odešel David Krška, který se vrací do Vyškova, Tomáš Machálek skončil už během podzimu ze zdravotních důvodů. Do mateřských klubů se z hostování u nás vrátili i Marek Sehnal a David Trtek. Skoro všichni kluci z aktuální sestavy už jsou tak nyní kmenovými hráči Tatranu, toho se hodláme držet. 

Hned v prvním týdnu nás čeká zápas s Jihlavou, to hned bude kvalitní test. Týden poté jedeme na hřiště béčka Slovanu Bratislava, pak se střetneme i s některými divizními kluby. Nechceme to ale zase úplně zápasově přepálit, takže máme i dva víkendy bez utkání. Jeden z nich pojedeme na soustředění, podruhé si dáme úplně volno, aby kluci dobili baterky a měli zase chuť. Nechceme dostávat góly, protože když neinkasujete, tak nemůžete prohrát. Obranu budeme pilovat celou zimu a zároveň zapracujeme na fyzičce. Myslím si, že kondičně byli kluci už nyní hodně dobře nachystaní, ale chceme to rozvinout ještě víc. A pak se zaměříme na přechod do útoku, abychom z brejků a gólových šancí dokázali vstřelit víc gólů. Musíme se hlavně naučit porážet soupeře, kteří jsou v tabulce těsně nad námi, to je cesta k záchraně. Nechci se dívat, na koho narazíme v prvním nebo třetím jarním kole, teď pro nás bude každý víkend zásadní. Po dobrých letech jsme si na podzim trochu zvykli prohrávat, ale na to si zvykat nechceme." 

O programu přípravy vás budeme informovat v nejbližších dnech.

 

V pondělí 15.1.2024, A-mužstvo začalo zímní přípravu