Změny po konci sezóny

Sezóna nám sice skončila, ale fotbalové dění i během letní přestávky nekončí. Mnoho z Vás je zvědavo, co se v Bohunicích změní, kdo nás opustí a kdo přijde, co nás čeká a nemine, ale hlavně, jak to bylo s tou divizí. Aspoň na některé z těhto otázek se Vám tento článek pokusí odpovědět.

Bohunice, jak už všichni víte, budou hrát opět Krajský přebor, i když by mohl někdo namítnout, proč jsme nevyužili mimořádný postup, což má několik fotbalových i ekonomických důvodů, a panuje na tom shoda vedení s hráči. Na úvod je potřeba zmínit, že původně žádný mimořádný postup být v rámci jakýchkoliv krajských soutěží na Moravě být neměl, a to až do posledního dne před losovacím aktivem v Olomouci, kdy se náhle uvolnilo jedno místo, které bylo nejrpve nabídnuto všem ostatním krajům (a to i týmům na dalších pořadích) a Jihomoravskému kraji až v poslední řadě. Do 24 hodin teda mělo padnout důležité rozhodnutí, který by mělo zásadní vliv na ekonomickou stránku Bohunic, jež by v současné situaci bylo neúnosné. Bohunice totiž v letošním roce plánují rekonstrukci stávající umělé trávy v řádu několika miliónů korun, a bohužel dotace nepokryje veškeré náklady na rekonstrukci. Naše priorita je mýt kvalitní zázemí pro jednotlivé týmy, od kterého se můžou opřít a následně tak bojovat o vyšší soutěže, o proto jsme se rozhodli, že chybějící částka, která se blíží k půl milionu korun, na kterou přispějí naši sponzoři, půjde radši teda do klubu a né do soutěže. Dalším důležitým faktorem bylo vědomí o odchodu několika klíčových hráčů. Co se týče teda odchodů, tak ty zatím převažují na příchody. Duo Burčík, Musil míří do Ráječka, dále Hlavoň a Šabršula shodně do Tuřan, Tomáš a Michal Hrazdíra do Šlapanic. Ivan Lacko v současnosti jedná s Rakouským týmem o podmínkách a v neposlední řadě Petr Mach se začátkem července vydá na přípravný fotbalový kemp do Turecka. Na straně příchodů, zatím jsou jen 2 hráči ze Zlína. Jeden z FC V. Karlovice+Karolinka (Zlínksý KP) a další kmenový hráč Fastavu Zlín, který to k nám bere oklikou přes Blansko. Další výrazná změna se dotkne trenérského kádru, Karel Jarůšek se nově stane šéftrenérem A-mužstva a k týmu se jako trenér nově připojí Petr Gamba. Další jednání o příchodech jsou zatím na záčatku, ale ovšem podstatném Vás budeme informaovat.

Stručně shrnuto, toto bylo několik důvodu pro rozhodnutí o setrvání klubu v Krajském přeboru. Nadruhou stranu Vás musím jménem A-mužstva a vedení ubezpečit, že pokud se v příští sezóně vyskytne možnost postoupit, tak postoupíme do Divize, která od sezóny 2019/2020 bude v novém kabátu, jelikož dojde k rozšíření o 3. divizi na Moravě, ve kterých budou hrát nově týmy po 14 a my mezi nimy určitě nechceme chybět. Co se změní dál do nové sezóny? Tak za prvé, zbrusu nový čas domácích utkání a to vždy v sobotu v 10:30. Nově dojde také  ke změnám v natáčení utkání, které už nebudou vysílané online, ale budou dostupné na uložišti, spravovaném svazem, a to nejpozději do 48 hodin od utkání. 

Nová sezóna přinese několik zásadních změn i ve složení mladežnických týmů. Nově se dorost a žáci spojí se Starým Lískovcem a budou své utkání hrát na půl u nás na hřišti a v Lískovci, ale o tom až v dalším článku.

Začátek letní přípravy pod novým trenérským vedením začne A-mužstvu 17.7., a ve které sehraje utkání s Líšní B (21.7. v Podolí) a Morkovicemi (28.7). 4.8. v 17:30 nás čeká Superpohár na Slovensku, v týdnu pak 1. kolo poháru JmKFS a už v Sobotu 11.8. od 17:00 nás čeká první mistrovský zápas v Mutěnicích.