Vybojované první 3 body sezóny proti Ratíškovicím

Po 8 měsících jsme se konečně dočkali a sehráli jsme soutěžní zápas proti Ratíškovicím. Při vzpomínkách na minulé střetnutí jsme již před zápasem věděli, že na nás nečeká nic jednoduchého, že zápas bude bojovný, plný tvrdých kontaktů a že bude velmi důležité, kdo vstřelí první branku. Zápas nám moc nesedl, ale bylo důležité, že jsme bojovali a nevypustili žádný souboj, což nám ke konci přineslo velice důležité body na úvod soutěžního ročníku. Prvních 15 minut jsme se hledali, nešla nám kombinace a hodně jsme kazili přihrávky, ale s přibývajícími minutami jsme náš výkon stupňovali, a důležitou jistotu nám dodal Petřík, když unikl po pravé straně a jeho centr si srazil do brány domácí obránce. Dvoubrankový rozdíl nám zajistil Ullmann, když pěknou hlavičkou z hranice malého vápna překonal domácího brankáře. Zbytek prvního poločasu jsme již měli pod kontrolou my, a těsně před jeho závěrem se po individuální akci prosadil Ševčík. Druhý poločas byl spíše nahoru dolů, a to za pomocí dlouhých nákopů z jedné či druhé strany, protože na domácím hřišti se moc kombinovat nedalo. Možná trocha nekoncentrace vlivem myšlenky, že zápas po poločasu 0:3 mohl být rozhodnut, nás mohla přijít draho, když nejprve domácí snížili po rychlém brejku z našeho rohu na 1:3, a následně ještě neproměnili stoprocentní tutovou šanci  z malého vápna. Potřebný klid nám v samotné závěru dal opět Ševčík, když vstřelil čtvrtou branku, a tak definitivně rozhodl o našem vítězství. Věděli jsme, že první zápas nového ročníku může být ošidný, což se i potvrdilo, ale zápas jsme odbojovali a připsali si cenné 3 body na začátek soutěže. Již v PÁTEK se představíme v brněnském derby doma proti Bosonohám.

FK Baník Ratíškovice

1

TJ Tatran Bohunice

4

Poločas: 0:3          Rozhodčí: Kunický - Štipčák, Vrbka        Počet diváků: 300

Střelci: 60. Marcián David - 17. vlastní gól, 31. Ullmann Ondřej, 45., 84., Ševčík Radim

Ratíškovice: Chromý - Kundrata (66. Bábíček), Skřivánek, Konečný, Kordula (78. Voříšek), Hromek (88. Šimek), Knotek (66. Křižka), Nedorostek (75. Bobeš), Ševčík, Marcián

Bohunice: Zach - Král, Schneider, Chlup - Lacko, Ševčík, Šmerda, Pavlíček (89. Janusis), Petřík (86. Khalil) - Burčík, Ullmann (79. Šplíchal)