Poločas: 1:1                Střelci: 3. Král, 61., 84. Švancara - 25. havlín

Rozhodčí: Miklík - Papuga, Putna           Diváci: 200

Bohunice: Doležal - Musil, Král, Fiala, Čermák - Pavlík (56. Šembera), Lacko, Ullmann (88. Baghdasaryan), Mach (85. Hanusek) - Burčík, Švancara

Svratka Brno: Crhan - Zavřel , Havel, Havlín, Bílek (54. Pecha), Hansl (55. Grůza), Hrouzek (38. Strakoň), Živný (88. Malůšek), Zlámal (67. Svensson), Bábeľa, Kratochvíl

Žluté karty: Pavlík, Burčík - Bábeľa, Zavřel               Červené karty: Crhan, Zavřel (oba Svratka)

Reportáž

V sobotu dopoledne v rámci brněnského derby do Bohunic zavítal tým Svratky Brno. K vidění byl dobrý a zodpovědný výkon našeho týmu. Zároveň utkání bylo docela vyhrozené, se spoustou tvrdých soubojů, faulů a dokonce v něm padly dvě červené karty, v obu případech na straně Svratky, které zásadně ovlinily průběh utkání. Náš tým měl velice kvalitní vstup do utkání a už ve 3. minutě se ujal vedení, poté co byl ve vápně ze zadu faulován Švancara a Král v klidu nařízený pokutový kop proměnil, a poslal tak náš tým do vedení. Svratka dokázala srovnat, a to přesně ve 25. minutě, když se po rohovém kopu objevil ve vápně zcela nehlídaný Havlín. Nadruhou stranu tohle byla jediná vyložená šance hostů až do 85. minuty. Ve 37. minutě, udělal hostující kapitán hrubou chybu při malé domů, které se zmocnil Burčík, kterého dokázal hostující brankář zastavit pouze za cenu faulu, za což viděl červenou kartu (Pozn. ze zápisu: Zmaření zjevné brankové možnosti soupeřova družstva, podražením soupeře zboku v souboji o míč v nepřerušené hře mimo PÚ). Druhá polovina spíše spočívala v dobývání hostující branky, několik šancí měl Švancara, Ullmann či Burčík, ale na branku jsme museli čekat až do 61. minuty, kdy Švancara ukázal své fotbalové umění, když dokázal vymotat dva obránce společně s brankářem a v klidu zakončil do prázdné brány. V 74. minutě, viděl další hráč Svratky červenou kartu, a zbytečně tak oslabil svůj tým, a to poté co nejprve viděl v 67. minutě první žlutou kartu za úmyslnou hru rukou a následně červenou za použití pohoršujících, urážlivých nebo ponižujících výroků nebo gest, (Pozn. ze zápisu: hráč použil vulgárních výrazů vůči AR1 v nepřerušené hře slovy:,, To byl ofsajd, Ty č****u!"). Pojistku v podobě třetí branky přidal opět Švancara, když přehodil svrateckého brankáře. Ke konci mohli ještě hosté korigovat výsledek, když rohový kop zahráli na přední tyč, který dokázali prodloužil, ale brankář Doležal špičkami prstů dokázal vyrazit míč, a tak jsme si urvali cenné 3 body. V dalších zápasech Lanžhot porazil Krumlov 6:0, Bystrc prozměnu Ivančice 1:0, ale prozatím druhé Ráječko doma v derby s Boskovicemi prohrálo 2:4.

POZOR další změna v rozpisu, duel na Moravské Slavii budeme hrát už v SOBOTU v 16:30.