Statistiky za uplynulou sezónu

Jste-li fajnšmekrem do statistik, tak tento článek je ten pravý pro Vás. Ohlédneme se totiž v číslech za právě skončenou sezónou 2016/2017. Podíváme se na celkové statisktiky soutěže a také rozebereme i hráčské statistiky. 

A-mužstvo skončilo na senzačním 4. místě v konečné tabulce, když překonalo očekávání ze začátku sezóny a nebýt několika nevynuceným ztrát, mohli jsme skončit i na vyšších příčkách. Už poněkolikáté za sebou se Bohunice pyšnily jednou z nejlepších obran v kraji, když v 30 zápasech inkasovaly pouze 34 branek, tedy o jednu více než druhé Mutěnice. Společnými silami brankáři Gruber a Roblík vychytali 10 čistých kont, shodně každý po pěti. Bohužel do předu je ta statistika o něco horší, kde nám patří až 8. místo. K vidění byl pouze jeden hattrick z naší strany, o který se postaral stoper Král v posledním podzimním duelu v Bučovicích. Nejvyšší výhru jsme zaznamenali s Krumlovem doma, kterému jsme dali 6 branek. 

Divácké statistiky

Bohunice patřily do Top 5 nejnavštěvovanějších týmů ve venkovních zápasech. Domácí návštěva patřila mezi průměrné v rámci krajského přeboru. Nejatraktivnějším týmem byl Tišnov s několika exligovými hráči. 

Hráčské statistiky

Do uplynulých 30 zápasů naskočilo celkem 23 hráčů, včetně Vavříka, Pavlíka a Janusise, kteří v tabulce uvedeni nejsou. K dispozici měl trenér Kříž, 2 brankáře: Roblíka s Gruberem, 7 obránců, 7 záložníků a 7 útočníků. 

Nejvíce vytěžovaný hráč byl bohunický kapitán Marek Král, který bez 1 minuty odehrál všechny utkání a je na druhém místě v celkovém počtu odehraných minut, v těsném závěsu za Tomášem Maloněm z Bosonoh, který v uplynulé sezóně ani jenou nestřídal. Druhý stoper Musil je v celkovém součtu na 12. místě. 

Nejlepším bohunickým střelcem je s 15 góly Nikolas Burčík, který díky 6 zásahům v podzimní a 9 gólům v jarní části obsadil celkové 13. místo s průměrem 0,58 gólu na zápas. S 10 góly se na druhém místě v rámci bohunických střelců umístil Král, který předběhl druhého útočníka Ullmanna, který s 8 góly obsadil pomyslnou bronzovou přířčku. Nejlepšími střelci soutěže se s 22 góly stali společně František Kuldan (Tišnov) a Jan Urban (Bystrc) a nejlepší průměr gólu na zápas měl Josef Lička, když se ve 14 zápasech trefil 12x (0,86 G/Z). 

Bohunice se společně s Bystrcí staly jedinými týmy, které neviděly červenou kartu. Nejtrestanějším hráčem JmKP byl Jakub Šťastný z Novosedel, který v 21 zápasech viděl červenou kartu hned třikrát.