První jarní výhra s Bosonohami

V sobotu se naši hráči poprvé v jarní části soutěže představili na domácím hřišti. V základních sestavách na obou stranách nastoupilo několik ex-ligových hráčů, Petr Švancara s Martin Doležalem na bohunické straně a Richard Dostálek s Jiřím Šímou na straně Bosonoh, a to se také projevilo i na divácké návštěve, když na brněnské derby do Bohunic přišlo přes 400 diváků, což je druhá nejvyšší návštěva sezóny v rámci Krajského přeboru, a určitě nemuseli litovat, že na derby do Bohunic dorazlili, jelikož byl k vidění pěkný a napínavý fotbal. V první půli jsme byli lepší, drželi jsme míč a až na jednu šanci jsme Bosonohy do ničeho nepustili, a naopak jsme se dvakrát prosadili. Ve druhé půli nás sice Bosonohy v záloze přehrávali, ale za to kralovala bohunická obrana, která umožnila jen několik střel z dálky, se kterými si však poradil Martin Doležal, který si tak připsal po Ivančicích druhou nulu na jaře. Těsně před koncem, svojí druhou brankou v utkání,  zpečetil výsledek Bachdasaryan, a tak jsme si připsali cenné vítězství nad rivalem z Bosonoh.

Reportáž

První půle zápasu byla vesměs v naší režii, když jsme se hned od začátku dostávali do několika šancí, za což jsme také byli po zásluze odměněni gólem. V 17. minutě, se po výborně sehraném signálu octil sám před hostujícím brankářem Švancara a ex-ligový střelec se nemýlil a poslal náš tým do brzkého vedení. Netrvalo to dlouho a mohli jsme se radovat znovu, když si Baghdasaryan ve vápně obhodil obránce a střelou levou nohou k pravé tyči překonal bosonožského brankáře. Ve 30. minutě měli svojí šanci Bosonohy, jmenovitě Richard Dostálek, když se zmocnil míče po nepovedeném bohunickém odkopu, ale jeho střelu zpoza vápna však vychytal Doležal. Těsně před koncem první půle měl ještě dvě šance Ondřej Ullmann, nejprve mohl jít společněm s Petrem Švancarou na jednoho obránce, ale zvolil radši zakončení z dálky, které letělo daleko nad hostující bránu. Posléze mu přichytal krásný míč, po centru z levé strany, opět Švancara, ale Ullmanovo zakončení trefilo jenom brankáře Maloně.

Druhá půle patřila Bosonohám, které s vítrem vzádech převzaly otěže zápasu. Bosonohy byly silné na míči, výborně kombinovaly ve středu pole, ale k ničemu zásadnímu se neprokombinovaly, jelikož naše obrana byla velice kompaktní a byla schopná zachytávat hostující náběhy a také všechny pokusy o prostrkávačky mezi našimi obránci. Bohužel se nedám nedařilo druhou půli více zklidnit hru a rozkouskovat tak nápor soupeře. I když jsme si na pojistku v podobě třetí gólu museli nějakou dobu počkat, tak těsně před koncem ji přidal svým druhým gólem v utkání Bachdasaryan, když dostal ve vápně přihrávku od spoluhráče z levé strany a housličkami, které nasadil brankářovi, spečetil výsledek utkání na 3:0 pro náš celek.

V sobotu od 15:30, se A-mužstvo představí na půdě Vojkovic, které o víkendu porazily Ivančice 3:1.