Představení soupeře - Vojkovice

V sobotu naši hráči zavítají na půdu Vojkovic, když výkop zápasu je v 15:30. Vojkovice jsou soupeř, se kterým se nám historicky dáří, když jsme je v posledních pěti utkáních pětkrát porazili, a to se skórem 16:3. Oba týmy se pokusí navázat na své poslední vítězství, poté co Vojkovice porazily Ivančice a my jsme doma porazili Bosonohy 3:0.

Aktuální forma a uplynulé střetnutí

podzim 17/18 Bohunice - Vojkovice 4:0 (1:0)

podzim 16/17 Bohunice - Vojkovice 2:0 (1:0)                 jaro 16/17 Vojkovice - Bohunice 1:4 (0:3)

podzim 15/16 Bohunice - Vojkovice 4:1 (3:1)                  jaro 15/16 Vojkovice - Bohunice 1:2 (0:1)

Vojkovice v minulém zápase

Sestava: Sedláček - Houdek, Horňák, Kasprij, Lang - Dvořák, Poláček R., Fiala, Kopečínský - Poláček P., Nevěděl

V rámci 20. kola náš A tým zajížděl do Vojkovic, kde se konal zápas o velmi důležité body. Aby také ne, domácí se před duelem nacházeli na 12. pozici, tedy příčku pod námi, se ztrátou pouhého bodu. Vojkovice v úvodním jarním kole dokázaly porazit na svém hřišti Moravský Krumlov 2:0, o týden později však padly na Spartě vysoko 3:0. Pamětníci minulých sezón také jistě vědí, že se nám na tamním hřišti příliš nedaří, kluci ale byli odhodlaní nepříznivou bilanci let předešlých zlomit.

Během prvních deseti minut to však byli domácí, kteří nás zaskočili svoji agresivitou a brankář Podolský musel řešit hned dvě velké šance v krátkém sledu, svůj tým však podržel. Ivančice o sobě daly vědět ve 12. minutě, kdy Jan Pekáč našel Tomáše Jacka, který se z úhlu proti Sedláčkovi neprosadil. Když Petr Podolský chytil i hlavičku aktivního Petra Poláčka, nastal pro nás pomyslný budíček a konečně jsme se dostaly více do hry. Honza Pekáč vybojoval míč na soupeřově polovině hřiště, předložil ho Čožíkovi, který pár metrů za vápnem technickou ranou nedal Sedláčkovi šanci - 0:1. Do poločasového hvizdu jsme se ocitli ještě ve dvou slibných příležitostích, bohužel jsme své vedení nezvýšili.

Ve druhém dějství se pokračovalo v nastoleném tempu, nicméně to byli domácí, kteří srovnali stav. V 58. minutě se uvolnil aktivní Nevěděl, jeho nedůraznou střelu ještě stihl dorazit do brány Pavel Kopečínský - 1:1. O pár minutek později se do velké šance dostal střídající Dan Černý, který se řítil sám na Sedláčka, ten však jeho pokus zneškodnil. Za neproměněné šance bohužel přišel trest. V 67. minutě to byl Petr Poláček, který rozvlnil síť - 2:1. Když deset minut před koncem utkání dostal Miroslav Fiala přesnou přihrávku do vápna a z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:1, bylo rozhodnuto - body zůstaly ve Vojkovicích.