OFK Dunajská Lužná poprvé vyhrála Superpohár

OFK Dunajská Lužná

2

TJ Tatran Bohunice

1

Poločas: 0:0         Branky: 73. Majerčák, 91. Kondrlík (PK) - 68. Baghdasaryan.

Diváci: 250 diváky       Rozhodčí: Henček - Laurer, Štofik          ŽK: Švihel - 0

OFK Dunajská Lužná: Švihel - Goga, Pálka, Majerčák, Rokošný (83. Fert) - Pilát (88. Skala), Kimák (80. Fila), schovankou, Andrejko - Kondrlík, Bališ (46. Kubala).

TJ Tatran Bohunice: Roblík (90. Dang) - Masařík (77. Sedlák), Král, Solanský, Imramovský - Mach, Schneider, Fiala, Pavlík (66. Chlup) - Baghdasaryan (85. Janusis), Ullmann.

V sobotu 4. srpna se odehrál na Slovensku Superpohár, tedy střetnutí vítězů Jihomoravského krajského poháru a Poháru Bratislavského Futbalového Zväzu. A-mužstvo mělo před sebou skoro 150km dlouhý výlet do Dunajské Lužné, kde se v tropických teplotách snažilo porazit účastníka 3. nejvyšší slovenské soutěže. Při zpětném pohledu na utkání musíme konstatovat, že domácí tým byl více sehranější, kvalitnější na míči, a také lépe takticky koordinovanější, a při porovnání se schématem českých soutěží, bychom ho mohli v klidu zařadit mezi špičku divizních soutěží. Pro náš tým to byla kvalitní generálka do nacházejícího ročníku soutěže, i když s nelichotivým výsledkem, která jasně ukázala, kde je potřeba zapracovat, co zlepšit před sobotním startem soutěže a naopak na čem je třeba stavět.

Během celého utkání bylo k vidění několik zajímavých a pohledných akcí na obou stranách. I když střelecky aktivnější byli domácí, což ještě podpořili několika kvalitními standartními situacemi, tak vedení se ujalo naše mužstvo, které bohužel však dokázalo udžet do poslední minuty, ale né do do konce utkání, jelikož domácí celek otočil v poslední vteřině utkání z pokutového kopu. První větší šanci utkání měl náš výběr, když už se v 7. min Mach ocitl v únikl na levé straně, ale ve velké šanci trefil pouze boční síť. Na ddomácí straně ho zanedlouho napodobil Andrejko, kterýtaktéž po úniku po levé straně jen přestřelil.  Největší šanci první půlky měli domácí, když po střele Kimáka,  míč z brankové čáry vykopl Král. Těsně před koncem prvního poločasu malou domů domácích vystihl Mach, jehož fauloval Švihel, ale Královu střelu z nařízeného pokutového kopu vyrazil domácí brankář. Po změně stran v první čtvrthodině promarnil dvě velké možnosti domácí Pilát, pak hosté znovu vykopávali míč z brankové čáry, a to jmenovitě Schneider, když odvracel rohový kop domácích. Do vedení šli Bohunice v 68. minutě, když Baghdasaryan technickou střelou obstřelil brankáře. Dunajská Lužná se nakonec přes obrat v poslední minutě probojoval k historicky prvnímu triumfu v Superpoháru. Střídající Kubala ještě nevyužil samostatný únik, vzápětí však Majerčák hlavou po rohu vyrovnal na 1: 1. V poslední minutě brankář Roblík srazil pronikajícího Kubala a Kondrlík z pokutového kopu vstřelil vítězný gól.

Sestrřih utkání >ZDE<

Petr Gamba (Trenér Bohunice) : "Do Dunajské Lužné jsme přišli s úmyslem vyhrát a podruhé zvednout pohár nad hlavu. Myslím si, že domácí byli o něco šťastnějším mužstvem. Samozřejmě, z prohry jsme dost zklamaní, protože rozhodující gól jsme dostali v nastaveném čase, kdy jsme už mysleli na penaltový rozstřel a už jsme nemohli na tento zásah nijak reagovat. Pro nás tento souboj byl vhodnou generálkou na novou mistrovskou soutěž. Škoda, že nám pro nemoc chyběl bývalý ligový hráč Petr Švancara, který by nám dost pomohl. Ve velké horku obě mužstva předvedli solidní výkony."

Karol Březník (Trenér Dun. Lužné): "Podle mě to byl dobrý soutěžní zápas, který nám ukáže, kde se nacházíme těsně před začátkem nového ročníku Tipos III. ligy BFZ. Moji chlapci se porvali o vítězství, myslím si, že i když jsme dali rozhodující gól z čisté penalty až v poslední minutě, zasloužili jsme si vyhrát. V průběhu celého zápasu jsme měli totiž více šancí a ve fotbale se znovu potvrdilo, že je třeba hrát do posledního hvizdu rozhodčího. To se splnilo. Zatím naše hra ještě není podle mých představ, v amatérském fotbale letní příprava je krátká, naše mladé mužstvo budeme budovat za pochodu během podzimní části. Založit Superpohár byla velmi dobrá myšlenka, taková konfrontace pomůže hlavně mladým hráčům v jejich pokroku a získávání zkušeností."