Ohlédnutí za sezónou 2016-2017

I přesto, že sezóna 2016/2017 Jihomoravského krajského přeboru ještě není u konce, jelikož zbývá odehrát poslední zápas sezóny, tak mi dovolte malé ohlédnutí za uplynulou sezónou. Uplynulých 11 měsíců bylo velice náročných. Hned na začátku letní přípravy jsme se museli vypořádat s 5-6 odchody klíčových hráčů, a tak před trenérem Křížem stál obtížný úkol postavil novou kostru týmu a tu doplnit o nově příchozí hráče anebo o vycházející dorostence. Zvolili jsme cestu nesmírně obtížnou, tedy postavit tým na mladých hráčích, i přesto že jim třeba chyběli zkušenosti, ale měli obrovský potenciál do budoucna. Postupně do týmu byli zapracováni vycházející, ale věkem i současní dorostenci, kteří dostali šanci, kterou využili naplno a stali se stabilními členy základní sestavy, a to ať už v případě Macha či Roblíka. A navíc hráči, kteří v minulých sezónách nedostávali tolik šanci, nyní museli čelit novým výzvám a pozicím v týmu, i takový starší a zkušení hráči jako Fiala s Gruberem se museli snažit, aby v co nejkratším čase předali své zkušenosti mladším spoluhráčům.

Před sezónou byly slyšet názory, že nemůžeme s takovým to týmem uspět a že budeme rádi, když nebudeme hrát o záchranu. Během 29 odehraných kol, naši hráči ukázali charakter, vnitřní sílu a snahu uspět v každém zápase. I když se nám chvilkově nedařilo, tak nás to nepoložilo a vždycky jsme se dokázali vzchopit a bojovat. Přesto že nám chyběli zkušenosti v klíčových momentech, které nás dělili v celkovém měřítku od lepšího výsledku, tak 4. místo (v případě výhry s Lanžhotem) je obrovský úspěch, který určitě nikdo nečekal, a zároveň je to odměna pro naše kluky za usilovnou dřinu, kterou vložili do uplynulé sezóny. I když se zdá, že "obětování" sezóny, proto aby hráči získali zkušenosti, jako pošetilý krok, tak naopak. Tento mladý tým ukázal, že se dokáže poučit ze svých chyb, a má tak obrovský potenciál do nadcházejících sezón.

Na závěr patří velký dík celému týmu, tedy všem hráčů a realizačnímu týmu, za předvedený výkon, ale také i Vám fanouškům, kteří jste nás podporovali celou sezónu. Musíme jen doufat, že tento potenciál, který máme, tak nepromarníme a už od příští sezóny se bude prát o tu příčku nejvyšší.

A úplně nakonec bychom Vás chtěli pozvat na poslední zápas sezóny, který naše A-mužstvo sehraje v sobotu od 10:30 na domácím hřišti proti Lanžhotu, ve kterém se budeme snažit porazit Lanžhot, a udržet si tak konečné 4. místo. Tak neváhejte a dojděte v sobotu podpořit naše hráče a rozloučit se sezónou 2016/17 do Bohunic na hřiště.