Ohlédnutí za vítězstvím v Krajském poháru

Sice už jsou to více než 2 týdny od finále Krajského poháru JmKFS, ale konečně se nám podařilo získat sestřih z toho utkání a i s vědomím, že nevyšel žádný náš článek, který by se věnoval tomuto finále, tak aspoň teď se pojďme společně podívat za finálovým utkáním.

Ve středu 6.6. se na Městském stadionu ve Znojmě, se v uvozovkách psala historie fotbalových soutěží na Jižní Moravě, když jsme ve finále zdolali v penaltovém rozstřelu jistého vítěze krajského přeboru Lanžhot, poté co jsme v novodobé éře získali pohár už POČTVRTÉ! Cennější na tom je, že si držíme 100% finálovou úspěšnou, ze čtyř účástí ve finále máme 4 tituly. Obvlášť letošní finále bylo rozhodně nejtěžší, když jsme čelili vítězi KP, Lanžhotu.

Zápas v jehož celém průběhu byl Lanžhot dominatnějším týmem a jenom jeho nekvalita v zakončení, zejména v první půli, rozhodla o tom, že náš tým držel naději na vítězství. A co teda rozhodlo? Kvalitní týmový výkon a týmová soudržnost vždycky předčí mimořádné individuální kvality soupeře, tak by se dalo jednoduše shodnotit. To, že se nám i v ohledu na celé jaro, zatím podařilo neprohrát v 18 zápasech za sebou není o tom, že bychom byli tým, který stojí a padá na indivudálních výkonech hráčů, které táhnou mužstvo, ale o tom, že si ve vypjatých situacích, dokážeme vypomoct na hřišti, zabojovat jeden za druhého, ale také se podpořit nejenom na hřišti i mimo něj. Co dodat na závěr, možná jenom to, že vítězství v poháru byla zasloužená odměna za celou jarní část.

Začátkem srpna se A-mužstvo představí v rámci Superpoháru proti vítězi Poháru Bratislavského futbalového zväzu, jimž se stal OFK Dunajská Lužná, která vyhrála jubilejní 25. ročník Pohára BFZ. Superpohár se bude hrát 4.8.2018 v 17:30 na půdě slovenského soupeře.