Ve dvou na sobě nezávislých článcích pro Brněnský deník Rovnost hodnotí současnou situaci předseda klubu Němec a kapitán A-mužstva Král.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal-cfl-msfl/fotbalove-blansko-muze-postoupit-zalezi-na-osudu-druhe-ligy-20200408.html 

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal-kraj/bohunickou-masinu-tahly-goly-stopera-postup-se-vsak-odklada-20200411.html 

Kapitán A-mužstva Král

Měli nakročeno k postupu, ale ten je pravděpodobně mine. Fotbalisté brněnských Bohunic letos v krajském přeboru dominovali. Po patnácti utkáních se vyhřívali na čele tabulky s náskokem devíti bodů. Jenže pak došlo k přerušení sportovních soutěží kvůli koronavirové pandemii.

V úterý pak Fotbalová asociace České republiky vydala prohlášení, že se všechny amatérské soutěže ruší. "Nějaké indicie jsme měli již předtím, ale definitivně jsme se to dozvěděli až z tiskové zprávy svazu. Mrzí nás, jak to dopadlo, ale v dnešní době jsou důležitější věci a fotbal jde stranou," uvedl kapitán Bohunic Marek Král.

Jeho tým si tak na zápasy ve vysněné divizi ještě počká. "Nemá dojít k postupům ani sestupům v divizích, krajských přeborech i nižších soutěžích. Záleží ale na první a druhé lize, zda se dohrají či ne. Teoreticky by totiž z MSFL mohlo postoupit výš Blansko a u nás hraje roli, zda se někdo náhodou neodhlásí ze soutěží výše" zmínil Král teoretickou šanci na postup prostřednictvím doplnění uvolněných míst. 

V klubu ale počítají s tím, že i další rok stráví bojem s krajskými soky. "Samozřejmě je to zklamání. Rádi bychom postoupili, ale nedá se nic dělat. Budeme se připravovat na další sezonu, kde chceme potvrdit naše výkony. Máme šňůru neporazitelnosti a v té hodláme pokračovat", vyhlásil.

Brňané ve zkráceném ročníku nenašli ani jediného přemožitele. Body poztráceli jen za dvojici remíz. "Před sezónou jsme posílili a kádr se ještě doplnil v zimě. Pokud chceme postoupit, musíme ji projet jako nůž máslem," řekl Král. 

Teď se Král snaží udržet v kondici do startu nového ročníku. Každý z týmu se o sebe stará, v tomto jsme, myslím, jako Bohunice dost poctiví. Já si třeba chodím zaběhat. Nově jsme si ale určili nějaké cíle pomocí chytré aplikace, abychom se postupně dostali zpátky do formy. Věříme totiž, že nebude dlouho trvat a opět se potkáme na hřišti," uzavřel.

Předseda klubu Němec

Krajský přebor po polovině soutěže vedou Bohunice o devět bodů před Boskovicemi. "S rozhodnutím výkonného výboru souhlasím, zdraví je přednější a soutěž se dá sportovně vyhrát vždycky. Sice máme devět bodů náskok, ale mám úctu ke každému soupeři. Nehráli jsme třicet kol a nemůžu po půlce říct, že bychom stejně vyhráli, i když máme dobré mužstvo," uznal bohunický předseda Lubomír Němec, který je také člen Řídící komise pro Moravu.

Ovšem ani brněnský klub se nevzdává naděje na případný postup do divize, jemuž podřídil celou sezonu. "V případě ekonomických problémů se některá mužstva v létě nemusejí přihlásit do divize a můžeme třeba administrativně postoupit. Je to ovšem teorie, možná se přihlásí všichni a vůbec nikdo nepostoupí," poznamenal Němec.

Bohunice jsou na posun výš i finančně připravené. "Loni jsme slavili devadesátiny klubu, udělali jsme dobrý podzim a říkali si, že by se k oslavám hodil postup. Ovšem člověk míní, věci se mění," uvažoval předseda klubu.

Oddíly teď mají aspoň jasno, že se mohou chystat až na další ročník. "Nejistota je to nejhorší, co může být. Teď každý každý ví, že se připravuje na příští podzim. Nevíme, kdy stát uvolní fungování většího počtu lidí, abychom mohli trénovat. To je podle mě ještě hodně daleko, možná tak za měsíc a půl. Hlavně, ať se koronavirus zlikviduje a máme co nejmíň nemocných i mrtvých," přál si Němec.

A jak, že je to se zmiňovanou individuální přípravou A-mužstva?

Jsou to zhruba dva týdny, co naši hráči začali s přípravou na další sezónu, zatím tedy individuálně za pomocí cílů přes aplikaci Sports Tracker v chytrých telefonech, kde mají naši kluci nastavené, zatím tedy běžecké cíle pro nadcházející týden. Tady máme malou ukázku, toho co kluci odběhali, a celkově se to pohybuje okolo 15km za týden. Pevně věříme, že při uvolňování vládních opatření budeme moci zapojit i jiné formy tréninku a nejpozději tedy 8.června se potkáme na hřišti.