Konec zimní přípravy

aneb konečně je to tady !!

Dva měsíce utekly jako voda a před námi je první jarní mistrovské utkání krajského přeboru, které bude okořeněno o fakt, že se bude zároveň jednat o čtvrtfinále Jihomoravského krajského poháru. Již tuto neděli A-mužstvo předehraje 29. kolo na půdě Rousínova, i přesto že oba týmy dělí 8 míst v tabulce, tak to rozhodně nebude jednoduchý zápas. Rousínov sice nezačal podzim v nejlepší formě, poté se ale chytl a ke konci sezóny dokázal porazit i Tišnov. Klíčem pro úspěšnou jarní část je vstoupit do ní lépe než, tak jak jsme to udělali na podzim, když jsme na úvod sezóny podlehli Spartě Brno 1:0. Zápas, jak už bylo napsáno, bude i čtvrtfinále krajského poháru, což znamená, že v případě nerozhodného výsledků, budou následovat pokutové kopy, které doufejme nebudou zapotřebí.

Zimní přípravu naši hráči absolvovali, až na dvě výjimky, na bohunické umělé trávě, kde se 3x týdně připravovali, a navíc k tomu sehráli 8 přípravných utkání s bilancí 6 výher a 2 porážek. Na úvod sezóny podlehli 3. ligovému Blansku vysoko 6:0, poté si poradili se dvěma soupeři s KP, Ivančicemi a Vojkovicemi. Následoval týden, ve kterém sehráli 3 utkání, ve kterých porazili Reprezentaci Vězeňské služby a Zastávku, ale prohráli v Morkovicích a na závěr přípravy vysoko porazily Šlapanice 9:1. Náš tým měl o posledním volno, které naši hráči využili k regeneraci a taktické přípravě na Rousínov. Většina přípravy probíhala na hřišti s balonem a zaměřovala se na práci pod tlakem na malém prostoru. Celkově lze zimní přípravu prozatím hodnotit za úspěšnou, ale její konečný výsledek se uvidí až v neděli od 15:00 na hřišti.

Kádr A-mužstva se během zimní pauzy příliš nezměnil, z kádru odešel pouze Martin Vavřík, a tak bude mít bohunický trenér Kříž k dispozici 20 hráčů. Bránu bude střežit stabilní brankářská dvojice Gruber s Roblíkem, stoperská dvojice Král s Musilem a s obránci Čermákem, Pospíšilem, Masaříkem, Macháčkem a Hanuskem, dále středopolaři Fiala, Hlavoň se záložníky Machem, Šabršulou, Hrazdírou a Lidmilou a útočníky Burčíkem, Ullmannem, Šemberou, Bagdasaryanem a Táborským.

Co se týče našeho nedělního soupeře Rousínova? Rousínov absolvoval během zimní přípravy soustředění v Blansku a sehrál 3 přátelské utkání. Na úvod podlehl Kuřimi 4:0 (1:0), následně přehrál Líšeň "B" 2:1 a v posledním přípravném utkání podlehl Chropyni 3:1 (1:0). Co se týče změn v rousínovském kádru, tak fotbalisty Rousínova v zimní přestávce posílili navrátilci z Rakouska Králíček, Svoboda a kádr opustil pouze obránce Martin Žoček, který zůstal po zkoušce ve Vyškově a místo něj přišel z Vyškova Josef Lička.

Reportáže z jarních zápasů budou nově doplněny o novou infografiku, její náhled můžete vidět níže: