Hodnocení uplynulé sezóny

V pondělí začala letní příprava na novou sezónu, a tak je čas zhodnotit uplynulou sezónu. Kdyby nebylo nepodařeného závěru podzimní části sezóny, mohli naši hráči bojovat do posledního kola o prvenství v soutěži, ale bohužel na kdyby se v žádném sportu nehraje. Ale vezměme to popořadě.

Na úvod sezóny si naši hráči připsali jejich nejvyšší sezónní vítězství, když porazili Novosedly na jejich hřišti 7:1, následně i Jevišovice, vysoko 6:2. Ve třetím zápase Bohunice pouze remizovaly s Rousínovem 1:1. Naši hráči vypadli z krajského poháru už ve 2. kole s jeho pozdějším semifinalistou Kunštátem (4:1). Následovaly opět 2 výhry v řadě a to doma se Znojmem i ve vypjatém zápasu s Ráječkem, kdy naši hráči otáčeli výsledek z 0:2 na 3:2, a to zejména zásluhou hattricku nejlepšího bohunického střelce Nikolase Burčíka. Po bezbrankové remíze s Bosonohami a 3 výhrami s Lanžhotem, Boskovicemi a Moravským Krumlovem, se nad našim týmem začaly stahovat mračna. Naši hráči nezvládli závěr sezóny, kdy na ně čekali 4 velice důležité souboje, které bohužel nezvládli. Pro prohře s Mutěnicemi, Ivančice, Bzencem a Bystrcí bylo jasné, že obhajoba loňského titulu bude velice těžká až nemožná. V poslední zápase, v půlce listopadu, ještě remizovali s Brněnským rivalem z Morendy 1:1. A tak se Bohunice po podzimní části umístily na 5. místě se ztrátou 9 bodů na vedoucí Bzenec.

Během zimní přípravy na mužstvo posílilo, přišli Trávník s Ullmannem. Se zimní přípravou museli být všichni spokojeni, nejen přes dobré výsledky v přípravných utkání, ale také i s povedeným soustředěním v Luhačovicích, které pomohlo k dobré náladě a rozpoložení v týmu. Svojí jarní krasojízdu naši hráči započali, sice těsným, ale důležitým vítězstvím doma s Novosedly 1:0. Po pěti výhrách v řadě, Bohunice zamířily na půdu Bosonoh, a jak už se stává pomalu zvykem, remizovaly tam 0:0. Tato remíza sice na jedno kolo zpomalila naše hráče, ale nezastavila je. Následovalo 7 vítězství v řadě, včetně dvou vítězství v brněnských derby, 2:0 s Moravskou Slavií a 4:1 se Spartou Brno. Další derby s Bystrcí skončilo stejně jako to s Bosonohami, pouze remízou 0:0. V této chvíli sice Bzenec slavil vítězství v soutěži, ale ještě ho čekalo střetnutí s našim týmem.

Bzenec do Bohunic přijel v plné sestavě a s dojmem, že jej nemůže nikdo zastavit poté, co vyhráli titul a pohár, v Bohunicích ale silně narazil. Naši hráči, i bez několika klíčových opor, jednoznačně ukázali Bzenci, že to v Divizi nebude mít lehké a po velice kvalitním výkonu porazili Bzenec vysoko 4:0. Ani nestihlo uběhnout 24 hodin a naši hráči už slavili další vítězství, a to v posledním zápase sezóny ve Znojmě, které se loučilo s Krajským přeborem.

Naši hráči skončili na druhém místě tabulky s celkovou ztrátou 8 bodů na Bzenec a s pohodlným náskokem 9 bodů na třetí Bystrc. Z 32 odehraných zápasů mají Bohunice 22 výher, 5 remíz a 5 porážek. Za zmínku stojí jarní neporazitelnost Bohunic, když na jaře 14x vyhrály a pouze 2x remizovaly. Bohunice na domácím hřišti naposledy prohrály 3. října s Ivančicemi.

Remízy

 • Rousínov - Bohunice                  1:1 (0:1)
 • Bohunice - Bosonohy              0:0 (0:0)
 • Bohunice - Moravská Slávie      1:1 (1:0)
 • Bosonohy - Bohunice              0:0 (0:0)
 • Bohunice - Bystrc                     0:0 (0:0)

Prohry

 • Sparta Brno - Bohunice         2:0 (1:0)
 • Bohunice - Ivančice                0:1 (0:0)
 • Mutěnice - Bohunice             2:0 (2:0)
 • Bystrc - Bohunice                  2:0 (0:0)
 • Bzenec - Bohunice                2:0 (1:0)

Pojďme se podívat na pár statistik: 

Bohunický tým táhli, co se týče střelecké formy, zejména Burčík s Damborským, kteří společně nastříleli 48 branek, což je při celkovém počtu 74 vstřelených branek, přes 60 procent všech branek. 23 vstřelených branek, vyneslo Burčíka na dělenou 2. pozici s Tomášem Čožíkem v tabulce střelců, za Petrem Kasalou z Bzence, kterému se podařilo nastřílet 31 gólů v uplynulé sezóně. Damborský skončil na děleném 13. místě. V tabulce nastřílených gólů patří našemu týmu, celkové 4. místo za Bzencem (102 gólů), Bystrcí (80 gólů) a Lanžhotem (75 gólů). Nejvyšší příděl v sezóně naši hráči nadělili Novosedlům v 1. kole, a to celkem 7.  

Co se týče obdržených branek, náš tým jich dostal pouhých 25 a to především zásluhou kvalitní obrany a zejména výkonu brankáře Marka Grubera, který vychytal 12 čistých kont, což ho řadí na druhou příčku mezi brankáři. Zmíněných 25 obdržených branek bylo nejnižším počtem v rámci týmů, druhé v tomhle ohledu byly Mutěnice, které obdržely celkově 37 branek. Během sezóny, ani jeden z Bohunických hráčů neviděl červenou kartu. Co se týče počtu odehraných minut v rámci celé sezóny, se do Top 5 nejvytíženějších hráčů dostali hned 2 zástupci Bohunic, a to oba stopeři Bohunického výběru, Píšek s Králem. 

Příchody vs. Odchody

Naši hráči mají za sebou už dva tréninky a už je hlášeno několik příchodů a odchodů z týmu. Co se týče příchodů, do letní přípravy se zapojilo 6 vycházejících dorostenců a ještě pár hráčů je v jednání. Na straně odchodů je to o něco horší, jelikož z týmů odchází několik opor základní sestavy. Stoper a kapitán Stanislav Píšek odchází do Blanska, duo Kulička, Damborský odchází do Rakouska, Lukáš Trávník se vrací zpět do Mutěnic a Jakub Suchý z pracovních důvodů ukončuje několikaleté hostování ze Zlína. Do jejich fotbalových i nefotbalových kariér přejeme mnoho úspěchů.  

Nejbližší plán A-mužstva:

 • Turnaj Tří Okresů v Rovečné          23.7.2016
 • Ivančice - Bohunice                        30.7.2016