Hodnocení PODZIMU

Je tu poslední den v roce, který je většinou spojován s hodnocením uplynulého roku, my si však společně zhodnotíme pouze uplynulý podzim A-mužstva. Jsou to už necelé dva měsíce, co si hráči užívají zimní pauzy, ve které se budou snažit nabrat síly do nepříliš oblíbené zimní přípravy a hlavně do druhé poloviny soutěže. Nežtak nastane je potřeba se ohlédnout za zmíněnou podzimní částí, ale taky nastíníme střípky o zimní přípravě a o chystaných posilách na jaro.  

Podzim 2018

Všechno to začalo 17.7., kdy se A-mužstvo sešlo poprvé v rámci nového ročníku, a během letní pauzy tým prošel zásadní obměnou a to nejenom v hráčkém kádru, když mužstvo opustili Burčík, Musil či Lacko, ale i na pozici trenéra, které se uchopil Gamba. V úvodu sezóny to vypadalo, že se naše mužstvo trošku hledá a sehrává , když z prvních šesti zápasů mělo pouze 8 bodů. Potom jsme sice dokázali třikrát vyhrát, ale pouze jen proti papírově slabším soupeřům. Po prohře se Startem a debaklu v Ráječku, došlo k výměně trenérské pozici, které se tak ujal Píšek. V posledních čtyřech utkání jsme předváděli zlepšené výkony a v každém utkání jsme sahali po plném počtu bodů, ale bohužel naše chyby nás zbytečně připravily o body. Obvlášť poslední zápas s Moravskou Slavii dobře vystihl naši situaci na podzim. A v čem byl zásadní rozdíl o proti jiným ročníkům? Tak nevýraznějším faktorem je počet obdržených branek, které za 15 zápasů převyšují celkový počet z minulého ročníku. I přesto, že letošní ročník je nesmírně vyrovnaný, tak mít vyrovnané skóre 33:33 je hrozné, což nás přivádí i k druhému zásadnímu bodu, a to je absence kvalitního střelce. I když máme v týmu máme velice kvalitní hráče, jako je třeba Švancara se Schneidrem, tak ti ty šance vytvoří, ale už je nemá kdo zakončit. I když celková sedmá pozice v tabulce nevypadá vůbec dobře, tak díky letošní vyrovnanosti v soutěži máme pouze kousek ke špičce soutěže a během jarní části se může cokoliv změnit. 


Hodnocení podzimu

od předsedy klubu, p. Němce

Na podzim jsme měli jak dobré tak i špatné výkony, ale to k fotbalu patří. Myslím si, že naše postavení v tabulce nedopovídá tomu, co jsme předvedli, měli jsme skončit výše. Na druhou stranu letošní ročník je nesmírně vyrovaný, kdy každý může porazit kohokoliv. Určitě musím klukům poděkovat, jak zvládli konec sezóny po výměně trenéra, kdy se jako tým hecli a nebylo daleko a z posledních čtyř zápasů jsme měli čtyři výhry. Teď se musíme v zimě kvalitně připravit, možná přivést pár hráčů a hlavně se poprat, abychom na jaře skončili na špičce soutěže. 

od kapitána A-mužstva, Marka Krále

Pro mě osobně je hrozně těžké nějak hodnotit podzim, protože o proti jaru jsme zásadně obměnili kádr i trenéra a věděl jsem, že nás nečeká nic jednoduchého. Osobně jsem ale doufal, že skončíme výše v tabulce, i když letos je to asi nejvyrovnanější ročník, co jsem kdy hrál. Nemůžu říct, že jsme podzim odehráli špatně, jenom škoda, že jsme se někdy nevyvarovali školáckých chyb. Co musím hodnotit pozitivně je to, že se nám podařilo přivést několik nových hráčů, kteří výborně zapadli do týmu a kabiny, a když se nám podaří vystužit do jara pár mezer zejména v defenzívě, tak si myslím, že při dobré vůli bychom mohli zopakovat jaro, které bylo 3-4 roky zpátky. 


Hráčské statistiky

Střelci v rámci KP

Letošní ročník Krajského přeboru je lehce nadprůměrný co se týče počtu vstřelených branek. Jasným střelecký králem podzimu je Radim Záruby z Moravské Slavie, který v uplynulých 15 kolech vstřelil 19. branek a drží si tak šesti brankový náskok na druhým Tomášem Čožíkem z Ivančic. O pomyslnou 3. příčku se dělí 4 hráči se shodným počtem 11 branek. Co se týče našeho mužstva, tak jeho nejlepščím střelcem je kapitán Marek Král, který za podzim nasbíral 8 branek a to i díky jeho skoro 100% úspěšnosti pokutových poků. Za ním shodně s 5 brankami naslédují Schneider a Baghdasaryan. 


Výhled do zimní přípravy a na jaro

Zimní příprava se neúprosně blíží, a tak se pojďme podívat na několik nyní dostupných informací. Zimní říprava A-mužstvu začne 15.1.2018 v 17:00 na umělé trávě v Bohunicích, kde naši hráči odtrénují většinu přípravy a to i díky nově zrekonstruované povrchu umělé trávy. Ale už o víkendu na přelomu ledna a února zamíří hráči na soustředění do sportovního centra v Luhačovicích, kde by měli sehrát i jedno přátelské utkání právě s Luhačovicemi. Následně příprava nabere rychlý spád, 3x týdně trénink s víkendovými přátelskými utkáními, a to až do víkendu 23-24.3.2019, kdybychom měli přivítat Mutěnice v prvním jarním kole a pak by nás čekaly Ivančice a Sparta. V rámci čtvrtfinále Krajského poháru sehrajeme duel s Bosonohami, a to nejspíš na jejich půdě v rámci soutěžního kola.

Doufám si tvrdit, že všichni už netrpělivě očekáváte seznam posil na jarní část soutěže, ale zatím nemůžeme potvrdit žádné jméno, ale za to můžeme potvrdit, že jednáme s několika kluby o hráčích na všechny posty, a to konkrétně s Rosicemi na post brankáře, Blanskem na post obránce, Ořechovem na post záložníka, či Ráječkem o několika hráčích. Pokud dojde mezi kluby a hřáči k dohodě, tak Vás o tom budeme neprodleně informovat. 


Dovolte mi na závěr za vedení klubu, všechny hráče a trenéry Vám upřímně poděkovat za vaši přízeň v roce 2018, kdy jsme společně prožili nespočet fotbalových i nefotbalových zážitků a doufám, že nám svoji přízeň zachováte i v roce 2019.