FC Morkovice

1

Góly: 3x Mach, 3x Pavlík, Schneider, Švancara, Král, Solanský

Sestava: Dang (46. Roblík) - Chlup, Solanský, Král, Petřík - Pavlík (75. Janusis), Fiala, Schneider, Mach - Švancara, Janusis (46. Baghdasaryan)

Ve svém posledním přípravném utkání před sérií pohárových utkání a začátkem soutěže, se Bohunice předstvaily ve Vranovicích proti celku ze Zlínksého Krajského přeboru, Morkovicím. V utkání se představili všechny tři nové posily, které do Bohunic během léta přišly a na výkonu to bylo znát. I když prvních dvacet minut bylo vidět, že si nově poskládaná sestava musí trochu sednout, ale s přibývajícím časem přibívaly taky kombinace na jeden dotek a jedna pěkná akce za druhou. Střelecky se prosadily dvě ze tří nových posil, když Jirka Solanský se prosadil hlavičkou z rohového kopu, tak František Schneider se uvedl nádherným gólem skoro z půlky hřiště. Gólové hody režíroval zejména Petr Švancara, který asistoval u 6 branek, a k tomu ještě jeden gól sám přidal.

1. kolo poháru v Rakvicích

V nejbližším utkání zavítají Bohunice do Rakvic, kde se střetnou v rámci 1. kola poháru právě s domácími Rakvicemi. Výkop utkání je ve středu 1.8.2018 v 18:00, a to z důvodu účasti Bohunic v sobotním Superpoháru na Slovensku. Rakvice vyhrály ve 2. předkole krajského poháru v Rajhradě 3:1 a v dalším kole vyzvou nejúspěšnější klub soutěže - čtyřnásobného vítěze Bohunice. V Rajhradě padaly góly až ve druhém poločase. V šesté desetiminutovce se dvakrát trefil střídající Lukáš Rástočný a jednu branku si dala RAFKa sama. Čestný úspěch zaznamenal v závěru domácí kapitán Podaný.  (Zdroj: Jihomorvaskyfotbal.cz)