FC Sparta Brno

3

TJ Tatran Bohunice

3

Poločas: 2:1                Rozhodčí: Vařacha - Laštůvka, Vodák              Diváci: 100

Střelci: 25., 26. Loprais, 48. Lihotský - 7., 69. Král, 65. Petřík              ŽK: Michalec - Masařík

Statistiky

Z důvodu neposkytnutí videa ze 2. poločasu ze strany Sparty jsou k dispozici statisktiky pouze z půle první

Střely celkem: 4:4     Střely na bránu: 2:3     Fauly: 11:5     Rohy: 6:2     Ofsajdy: 1:1

Sestava

Střídání: 62. Šembera <=> Solanský , 64. Ullmann <=> Baghdasaryan ,  85. Pavlík <=> Sedlák

Reportáž

V prvním brněnském derby se náš tým představil na půdě Sparty Brno. Již uplynulá společná utkání naznačovaly, že půjde o vyhrocený souboj, ve kterém bude padat větší množství branek. V sobotu bylo k vidění napínavé drama do poslední minuty, které muselo bavit, škoda jen té nízké návštěvy, která byla jedinou černou kapkou na celém utkání. Na začátku utkání jsme si vytvořili menší převahu, kterou jsme dokázali přetavit ve vedoucí branku, a to poté co byl Schneider faulován ve vápně a nařízenou penaltu Král s klidem proměnil. Spartu jako kdyby obdržený gól nabudil a postupně si domácí hráči začali vytvářet šance. Stejně jako v uplynulém dulelu s Rousínově, jsme na chvíli kompletně přestali hrát a domácí to krutě potrestali, když se v rozmezí 2 minut trefil Loprais hned dvakrát, a Sparta tak rázem otočila vývoj utkání. Do půle jsme mohli ještě srovnat, ale Šemberu vychytal domácí Stehlík. Naši hráči nastoupili do druhé půle odhodláni něco s výsledkem udělat, ale hned po třech minutách přišla studená sprcha, když ve vápně nehlídaný Lihotský prostřelil Danga a Sparta šla do dvougólového vedení. Naši hráči však nesložili zbraně a ukázali charakter, když ještě dokázali srovnat utkání na 3:3. Celkově druhá půle nabídla útočný fotbal na obou stranách, kdy se hra přelívala z jedné strany na druhou. Domácí se snažili využít, rychlých brejků do naší otevřené obrany, ale bohunická obrana společně s brankářem Dangem, další gól již nepřipustila, a tak jsme mohli v uvozovkách úřadovat my. Oživení hry přineslo střídání Baghdasaryana, jež nahradil Ullmanna, který dokázal během necelé minuty na hřišti naservírovat krásný míč do běhu Petříkovi, který propálil domácí brankáře. Za necelých 5 minut bylo srovnáno, když si na roh Schneidera naběhl Král a ten svým druhým gólem v utkání srovnal stav utkání. Do konce utkání jsme drželi mírnou převahu, ale další gól se nám vstřelit už nepodařilo, a tak si ze Sparty odvážíme pouze bod, ale za to velmi cenný bod, když zvážíme celkový průběh utkání.

V sobotu 1.9., nás čeká šlágr 5. kola, když do Bohunic přijede, leč nováček soutěže, tak její horký favorit na postup, START Brno. Výkop utkání je v 10:30.

Video

Z důvodu neposkytnutí videa ze 2. poločasu ze strany Sparty je k dispozici jen sestřih z první půle