TJ Tatran Bohunice

3

FC Kuřim

2

Na sváteční dopoledne jsme přivítali nováčka soutěže, Kuřim. Kvalitní a nebojácný soupeř, jehož postavení v tabulce neodpovídá jeho hře a naše páteční utkání nebylo výjimkou. Hosté měli rychlý přechod do útoku a i dobře bránili, bohužel stáhla je ke dnu nedisciplinovanost. 29 faulů a úplně zbytečná červená karta mluví za vše. Z objektivního hlediska musíme uznat, že naše hra nebyla dobrá, nadruhou stranu jsme to nezabalili do samotného závěru, za což jsme byli odměněni brankou v 90. minutě od Petra Švancary, který měl prsty ve všechny našich brankách

Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy se po levé straně uvolnil Švancara, který naservíroval nadýchaný centr přímo Petříkovi na hlavu, a Bohunice se tak ujaly ve 4. minutě vedení. Vedení nám bohužel dlouho nevydrželo, když se do vápna prosmýkl hostující Obůrka, kterého zasatvil pouze za cenu faulu Chlup. Obůrka se toho nebál a sám se ujal exekuce penalty, kterou s přehledem proměnil. Neuběhlo ani 5 minut a hosté otočili stav utkání, když se po centru Nespěšného z levé strany prosadil Janda. Zásadní zlom v utkání proběhl mezi 60. a 70. minutou. Nejprve po zblokovaném volném kopu se k míči dostal Švancara, kterého úplně netakticky bránil jeden z hostujících obránců, až tak že fauloval. Nařízený pokutový kop Král proměnil, a srovnal tak stav utkání na 2:2. Nejprve hostující Petrila viděl po likvidačním faulu na Ullmanna pouze žlutou kartu, ale po dalších 4 minutách se nechal absolutně zbytečně vyloučit, když po dětinské chybě, když nenechal rozehrát z ruky našeho brankáře, viděl druhou žlutou a teda červenou kartu. Na třetí gól jsme si museli počkat až do 90. minuty, kdy byl nařízený volný přímý kop těsně za vápnem po faulu na Švancaru. Petr Švancara se sám ujal exekuce nařízeného přímáků a díky cloně domácího kapitána, který těsně před brankářem přeběhl míč, který tak skončil za zády hostujícího brankáře. Když Roblík v samotném závěru vychytal hlavičku hostujícího hráče, tak jsme si mohli připsat důležité vítěsztví a 3 body do tabulky.

!!! Už ve středu 3.10. od 16:00 dohráváme odložené kolo s TJ START Brno !!!