Dodatečné změny v kádru A-mužstva

I když 31.3.2018 došlo k uzavření jarního přestupového okna, tak na poslední chvíli došlo k výrazným změnám v kádru A-mužstva, a to zejména způsobené situací v Tišnově a jeho odhlášení z Moravskoslezské divize D. 

Tišnov a divize?

I přesto, že tohle téma je asi nejdiskutovanější v posledních dvou týdnech v rámci Moravských fotbalových soutěží, tak se pojďme ještě jednou společně ohlédnout za tím co se stalo v Tišnově a jaký to má dopad na moravský a zejména bohunický fotbal. 

K 29. březnu se tým AFK Tišnov rozhodl ukončil svoji působnost ve 4. nejvyšší české fotbalové soutěži, poté co po podzimu vévodili s 42 body Divizi D. "Důvodem je ukončení činnosti bývalého předsedy AFK pana Oldřicha Merty a s tím související rozhodnutí  hráčů "A" družstva nenastupovat  v jarní části  2018 k mistrovským utkáním.", alespoň takhle zní oficiální prohlášení týmu k nastalé situaci, na jejich webových stránkách. Hráči se rozešli po různých moravských klubech jako, Vyškov, Rosice, Bohunice, ale zejména šli do třetiligového Blanska. Odstup Tišnova, bude mít vliv na postavení jihomoravských klubů v Divizi, když se z Tišnova stal automaticky první sestupující, a tak se počet jihomoravských klubů v divizi změní z 6 na 5. S největší pravděpodobností by Tišnov v příštím ročníku měl hrát krajský přebor, což znamená o jednoho sestupujícího v letošním ročníku KP do I.A třídy více.

Bohunické příchody a odchody

Bohunice se tedy dohodly "zatím" na půl roční přestupu 3, potažmo 4 hráčů. Do Bohunic přichází bývalý ligový brankář Zbrojovky Martin Doležal, který má na svém kontě přes 30 prvoligových startů, a také už se zapojil do sestavy během prvního jarního kola proti Ivančicím. Dále do Bohunic má namířeno Petr Švancara, jedna z mnoha ikon brněnského fotbalu, který během své kariéry odehrál 309 prvoligových zápasů za různé české a moravské fotbalové kluby, včetně Slavie Praha, v nichž vstřelil 59 branek. Z Rakouska, přes Tišnov, má do Bohunic namířeno i Ivan Lacko, kdysi mládežnický reprezentant, odchovanec brněnského fotbalu, který v poslední době působil v nižších rakouských soutěžích. A do čtveřice se do týmu zapojí i Robert Dang, který však s týmem absolvuje pouze tréninkové jednotky. 

 Na závěr přestupového termínu odešli z kádru 3 hráči: Jakub Gremmel (do Ráječka), Tomáš Hrazdíra a Jorgos Torlakidis (oba do Šlapanic)