Dělba bodů na úvod jara

I přes dva odložené zápasy, jsme se nakonec dočkali začátku jarní části krajského přeboru, ve kterém naši hráči zavítali na půdu Ivančic. V Ivančicích byl k vidění bojovný a účelný fotbal, plný jednoduchých nakopávaných balónů na útočníky, ale také několik dobrých náznaků šancí, ve kterých nám však chyběla lepší finální přihrávka či kvalitnější centr do vápna.

Po dlouhé zimní pauze terén nedovoloval nějakou kvalitnější kombinaci pozemi, a to navzdory snaze domácích pořadatelů, a tak oba týmy volily spíše jednoduchou a přímočarou hru pomocí delších balónu. V zápase jsme sice byli lepší, drželi jsme více balón a měli jsme i více šancí, ale k výhře to nakonec nestačilo. Do zápasu jsme vstoupili o něco vlažnějši, zřejmě z důvodu, že se jednalo o náš první jarní zápas v plné sestavě a všechno si potřebovalo tak trochu sednout, ale s přibývajícími minutami jsme se dostávali čím dál tím víc do zápasu. Ve 13. minutě, jsme se dožadovali pokutového kopu, poté co Čermák nastřelil ruku domácího obránce, rozhodčí Tichánek, byl však jiného názoru. První větší šanci v utkání měl Ullmann, když ho, ve 24. minutě, přihrávkou ke střele vybídl Baghdasaryan, Ullmann však jen napálil domácího brankáře. Dále měl šanci Burčík, po centru Ullmanna z pravé strany, ale jeho hlavička však nezamířila do prostoru mezi třemi tyčemi. Vzápětí měl šanci Šembera, když unikl svému strážci na levé straně, jeho střela však minula levou tyč. Tuhle úspěšnou bohunickou desetiminutovku mohl přetavit v gól Fiala, když zahrával volný přímý kop zpoza kruhu velkého vápna, jeho pokus však domácí Vozděk vychytal. Deset minut před konce, dali osobě vědět i domácí, když dlouhý nákop od stoperů prodloužil Čožík do běhu na Jacka, kterého však vychytala nová posila Bohunic Doležal. Druhá půle měla stejný ráz jako ta první, několikrát jsme se dostali k centrům ze stran, které však nenašly adresáta. Největší příležitosti jsme si opět vytvořili před koncem druhé půle. Nejprve měl šanci Baghdasaryan, který však nedokázal zkrotit skákavý centr z levé strany. V 87. minutě nám rozhodčí dokonce odepřeli gól pro domnělý ofsajd Gremmela, a když se nám nepodařilo skórovat ani ze závaru v posledních sekundách utkání, tak si z Ivančic odvážíme pouze bod.

V příštím kolem nás čeká první jarní brněnské derby, když se na domácím hřišti v sobotu od 15:30  střetneme s týmem Bosonoh, který v minulém kole prohrál s Bystrcí 1:2.

Statistiky

Rozhodčí: Tichánek - Ševela, Pátek                 Diváci: 120

Ivančice: Vozděk - Bořil, Kafoněk, Jacko T. (68. Galstyan), Táborský, Foral (63. Wascher), Jacko O., Hron, Čožík, Pekáč (49. Šnyrch), Matějka (90. Sládek)

Bohunice: Doležal - Chlup, Musil, Král, Masařík - Čermák (71. Pavlík), Fiala, Šembera (65. Gremmel), Baghdasaryan - Ullmann, Burčík

Fauly: 16:6          Žluté karty: Foral - Čermák, Král, Masařík

Střely celkem: 6:0 z toho na bránu: 1:4          Rohy: 5:3          Ofsajdy: 0:4