Cenné vítězství z Ráječka

SK Olympia Ráječko

TJ Tatran Bohunice

1:2  (0:0)

Branky: 90. Keprt D.  - 69. Ullmann, 79. Mach                        ŽK: Keprt D. , Zouhar, Jarůšek - Hlavoň

Rozhodčí: Chabiča - Marek, Šišma   (Benda)

Ráječko: Němec - Keprt R., Daněk, Zouhar (59. Horák J.), Keprt D. Jarůšek (73. Horák M.), Horáček                (46. Zeman), Mičko, Šplíchal, Pšikal, Bárta

Bohunice: Gruber - Pospíšil, Musil, Král, Masařík - Hrazdíra, Fiala, Hlavoň, Mach - Ullmann,                                  Baghdasaryan (66. Burčík)

Reportáž

V neděli naši hráči zavítali na půdu rivala z Ráječka. Všechny zápasy s Ráječkem jsou charakteristické svojí vyhroceností, to ať už díky emocím na hřišti či v hledišti a nedělní souboj nevyjímaje. Našim hráčům se podařilo ustát tlak, který na něj vytvářelo domácí hlediště a zodpovědným a týmovým výkonem, který v druhém poločase podpořili góly Ullmann s Machem, si odváží zaslouženě 3 body. Bohunice tak připravily Ráječku první sezónní porážku a po úvodní prohře se Spartou a remíze s Tišnovem, pomalu stoupají tabulkou vzhůru.

Ráječko vstoupilo do zápasu aktivněji než naši hráči, když si vytvářelo tlak především držením míče, ale svůj tlak nedokázalo přetavit v nějakou větší gólovou příležitost. Naši hráči se v prvním poločase snažili o jednoduchý a rychlý přechod do útoku, přes poměrně statickou obranu Ráječka. První větší šanci zápasu měli v 11. minutě naši hráči, jmenovitě Baghdasaryan, když po dlouhém výkopu Grubera a sklepnutí Ullmanna, mohl jít sám na gólmana, jeho zakončení však domácí gólman vytěsnil na roh. V 25. minutě měl šanci Ullmann, který se dokázal prokličkovat hostující obranou, ale jeho střelu k tyči vychytal výborným zákrokem domácí brankář Němec. V 29. minutě měl větší šanci domácí Keprt, když po kolmé přihrávce vyplul za bohunickou obranou a šel z úhlu sám na Grubera, jeho střela však šla mimo tři tyče. V 39. minutě měl velkou šanci Pšikal, když ze standartní situace, kousek za pravým rohem velkého vápna, trefil břevno, a tak první poločas skončil 0:0.

Na první gól utkání si museli fanoušci počkat až do 69. minuty, když se k vyražené střele Hrazdíry, dostal jako první Ullmann a střelou k tyči obstřelil domácího brankáře, a tak se Bohunice ujaly vedení 0:1. V 76. minutě měl velkou šanci na vyrovnání Pšikal, když k němu propadl míč po centru z levé strany, ale než dokázal vystřelit, stihnul ho zablokovat navrátivší Mach. V 79. minutě, po krásném míči za obranu od Fialy, se právě Mach dostal do samostatného úniku a tváří tvář domácímu gólmanovi nezaváhal a zvýšil na 0:2. V 90. minutě si naši hráči nechali dát zbytečný gól, když svým nedůrazem ve vlastní šestnácce, nechali v klidu dorážet Keprta, který upravil konečný stav utkání na 1:2.

Naši hráči mají před sebou další anglický týden, díky vloženému 2. kolu Krajského poháru, když ve středu od 17:00 přivítají doma v atraktivním duelu Bystrc. V sobotu se Bohunice představí doma znovu, když přijedou Ivančice. Sobotní zápas začíná v 16:00. 

Video