Bohunice otočily zápas s Veselím

TJ Tatran Bohunice

4

2x Burčík, 2x Jukl

FC Veselí nad Moravou

3

2x Štefánek, Vaďura

V sobotu do Bohunic zavítal nováček krajského přeboru Veselí n. Moravou. I přesto, že Veselí je nováčkem soutěže, tak se prezentovalo velice pěkným a odvážným stylem hry a dokonce v určitých částech druhé půle přehrávalo náš tým. I díky nepříznivému deštivému počasí dorazilo na zápas pouze 80 diváků, ale ti se rozhodně měli na co dívat. K vidění bylo nespočet šancí na obou stranách, a ty nejdůležitější můžete najít v sestřihu pod článkem. Bohunice dvakrát dotahovali nepříznivý výsledek, i přesto že vstřelili brzký gól. Nejzajímavější část utkání byla poslední desetiminutovka, kdy naši hráči otočili zápas z 2:3 na 4:3 a to díky gólům Burčíka a Jukla. Vítězstvím proti Veselí náš tým úspěšně vstoupil do anglického týdne, kdy ve čtvrtek v době Státního svátku A-mužstvo zavítá do Moravského Krumlova a v neděli do Ráječka. 

Sestřih nejdůležitějčích momentů

Zdroj: Hodonínský deník 

Hostující trenér Richard Hrotek byl po dramatickém sobotním duelu pořádně rozladěný a zklamaný. Veselského kouče zbytečná porážka pořádně hryzala. "I když jsme respektovali sílu a tabulkové postavení soupeře, do Bohunic jsme nepřijeli prohrát. V Brně jsme chtěli navázat na výhru i dobrý výkon z Vojkovic, což se nám málem podařilo. Byli jsme blízko výhře, kvůli velkým individuálním chybám a blbostem zkušenějších hráčů jsme však prohráli," hořekoval Hrotek.

Bývalý ligový fotbalista neměl mladému týmu pořádně co vytknout. Veselané favorita hlavně ve druhém poločase přehrávali, konec dramatického zápasu ovšem hrubě nezvládli. O lepší výsledek se hosté vlastní nedisciplinovaností připravili sami. "Prohrát jsme vůbec nemuseli. Naopak, jsem přesvědčený o tom, že jsme byli lepší a měli v Brně vyhrát," myslí si Hrotek.
Vstup do zápasu ale měli lepší domácí hráči. Veselané nastoupili do utkání bojácně a s příliš velkým respektem. Bohunice měly v úvodu navrch a po čtvrthodině se ujaly vedení, když gólmana Motyčku překonal Burčík. Mladému týmu inkasované branka paradoxně pomohla. Nováček krajského přeboru vyrovnal hru i skóre. Po povedené individuální akci se přesně trefil záložník Vaďura. Fotbalisté Veselí mohli ještě do přestávky výsledek otočit, ale Radmil orazítkoval tyč a Symerský neproměnil vyloženou šanci. Aktivní hosté měli i po přestávce navrch a překvapivě ovládali hru. Vedení na veselskou stranu v 56. minutě strhl útočník Štefánek. Posila z Blatnice se hlavou prosadila po centru velmi dobře hrajícího Vaďury. Slovácký celek měl favorita na kolenách, stačilo ho jej pouze dorazit. Nestalo se. Štefánek pálil do tyče, středopolař poslal míč míč pouze do břevna. Brňané nepříjemné chvíle přečkali a po proměněné penaltě Jukla srovnali. Hosté se však rychle otřepali a brzy si vzali vedení zpět. Štefánek placírkou obstřelil domácího gólmana Roblíka a Veselí v 71. minutě zase vedlo. Bohunice se v závěru nadechly k velkému náporu. Hosté sice přežili dvě obrovské šance soupeře, ale po rychlé rozehrávce inkasovali. Na 3:3 srovnal Burčík. V hektickém závěru měl favorit více štěstí a dramatický duel definitivně rozhodl. Tři body domácímu týmu zařídil Jukl, který poslal trestný kop do šibenice Motyčkovy branky a bylo hotovo. Veselí se už na odpověď nezmohlo.