Bohunice jsou druhé v KP

V sobotu naši hráči sehráli brněnské derby s Bystrcí. V sázce bylo teoreticky druhé místo v tabulce, ke které mu měli ale blíž naši hráči, když jim stačilo získat pouze jeden bod z posledních 3 zápasů, což se jim povedlo hned na poprvé, díky bezbrankové remíze s Bystrcí. Naši hráči do utkání vstupovali jako mírní favorité, jelikož ještě za jarních 13 kol nenašli přemožitele. První půlka sice patřila hostům, ale v druhé půlce se naši hráči zvedli a začali si také vytvářet šance. Zápasy, které končí bez gólů, bývají občas jednotvárné a nudné, tentokrát to tak nebylo. Oba týmy hrály útočně, akce střídala akci, brankáři byli stále v permanenci, gólové šance se střídaly a diváci se dobře bavili.

Na úvod zápasu bylo k vidění několik standartních situací a rohů na obou stranách, ale žádná z nich nijak vážně neohrozila gólmana na jedné či druhé straně. K prvnímu většímu ohrožení brány došlo v 15. minutě, kdy nepovedený centr Damborského skončil na břevně hostující brány. První větší šanci Bystrce měl v 27. minutě Košulič, ale jeho zakončení ve vápně trefilo jen bránícího bohunického obránce. Největší šanci prvního poločasu měl v probíhající 45. minutě Ullmann, když po krásné kombinaci s Kuličkou a Fialou pronikl do vápna, ale jeho střela skončila opět pouze na tyči. Bystrc si během prvního poločasu dokázala vytvořit několik šancí, ale chyběla jim ta poslední finální přihrávka. 

Na úvod druhého poločasu zvonila za hostujícím Herinkem opět tyč po krásné patičce Damborského, tuto krásnou akci ale přerušil praporek pomezního rozhodčího. Druhá polovina byla živější z pohledu našich hráčů, aktivita byla podpořena i několika dlouhými auty do vápna. V 58. minutě zvonila už 4. tyčka za hostujícím brankářem, poté co se uvolnil Šabršula, který nasadil krásně housličky hostujícímu obránci a vyslal tak Damborského do šance, kterému se nepovedlo ideálně zakončit, a tak se míč odrazil k Fialovi, který nabíhal z druhé vlny, ale jeho střela skončila také pouze na břevně. Bystrc měla do konce zápasu několik nebezpečných střel z dálky, se kterými si ale dokázal poradit bohunický gólman Gruber. Zápas tak skončil zaslouženou remízou, a tak si Bohunice zajistily, 2 kola před koncem sezóny, konečnou druhou pozici v tabulce.

Ve středečním vloženém kole se naši hráči utkají od 18:00 s prvním Bzencem.