2

TJ Sokol Lanžhot

2

Branky: 36. (PK) a 64. Král - 29. Čambal, 71. Kleiber          Poločas: 1:1

Rozhodčí: Hudec - Marinč, Miklík                                       Diváci: 395

Bohunice: Doležal - Chlup (85. Hrazdíra ), Musil, Král, Masařík - Mach, Lacko, Čermák (76. Pavlík), Ullmann (35. Baghdasaryan) -  Burčík (71. Hanusek), Švancara

Lanžhot: Bartal R. - Šenk, Měřínský, Mikúšek, Rehák - Vrábel (85. Kacr), Bartal T., Hílek, Ciprys - Kleiber, Čambal

V sobotu do Bohunic přijel lídr krajského přeboru Lanžhot. Lanžhot, jež s 6 body vedl tabulku, a doposud měl impozantní skóre 45 vstřelených branek a pouze 7 inkasovaných, byl v zápase papírovým favoritem, kterému stálo v cestě naše houževnaté a odhodlané mužstvo, jež bylo hnáno velkou diváckou návštěvou. Od první minuty bylo vidět, kdo bude udávat tempo utkání. Lanžhot byl velice silný a kvalitní na míči a dokázal dobře kombinovat a přhrávat nás ve středu hřiště. Nadruhou stranu, kompaktní bohunická obrana dokázala odolávat Lanžhotskému tlaku. Lanžhot si všehovšudy dokázal vytvořit pouze 4 větší brankové příležitosti, z čehož tedy sice dokázal 2 proměnit, ale naši hráči i přes jednoduchou hru, a za pomoci standartních situací, si v konečném výsledku dokázali vytvořit o několik šancí více než hosté.

Naši hráči mohli jít klidně do vedení na začátku utkání, když po standartní situaci zakončoval Musil, kterému se dokonce podařilo překonat hostujícího brankáře, ale pro jeho ofsajdové postavení jeho gól nebyl uznán. Následně měli 2 šance hosté, první však brankou neskončila, když se Čambal dostal před brankáře Doležala, který ho však dokázal vychytat. Ve 29. minutě, však už Čambala dokázal skórovat, když dostal milimetrový centr mezi 2 bohunické obránce a pomocí dvou doteků si míč dokázal zpracovat a vystřelit. Bohunice dokázaly vyrovnat z pokutového kopu, když po dlouhém autu do vápna zahrál hostující hráč rukou. I přesto že se hostům rozhodnutí hlavního rozhodčího nelíbilo, tak jim pouze posčítal dohormady 3 zákroky v pokutovém území, které už mohly být odpískány dříve. Tentokrát se domácí kapitán Král nemílil a srovnal utkání na 1:1. V 64. minutě, Král, svým druhým gólem v utkání, poslal Bohunice dokonce do vedení, když dokázal zužitkovat rohový kop Švancary. K neradosti domácího publika dokázal Lanžhot srovnat, když opět po levé straně unikl hostující hráč a centrem ve vápně našel Kleibra, který jen míč lehce přizvedl za domácího brankáře. Na konci utkání měl jěště šanci Baghdasaryan, poté co z hranice penalty nedokázal překonat hostujícího brankáře, tak se oba týmy rozešly nerozhodně.

Naši hráči předvedli kvalitní, zodpovědný a týmový výkon, za který si zaslouženě odnesli bod do vyrovnané tabulky a ukázali, že pro ně není žádný problém držet krok i se silnějším soupeřem. a po dvaceti (19 v případě Bohunic) odehraných kolech se situace na čele tabulky začíná zamotávat a každý bod bude teďka hrát obrovskou roli. Při pohledu na tabulku, tak druhé a osmé místo dělí jen 9 bodů, což dodává nový náboj do poslední třetiny sezóny.

"Jednalo se o kvalitní zápas krajského přeboru. Myslím si, že jsme po celý zápas byli lepší. Po akci Šenka a gólu Čambala jsme šli do zaslouženého vedení. Gól jsme dostali z penalty, kde byl po dlouhém autu balon ve skrumáži hráčů odehrán a domácí hráči zařvali ruka a rozhodčí, ať to neviděl, tak dal na domácí a písknul penaltu. Určitě múžu říct, že podle pravidel by se to nemělo vůbec pískat. Jinak až na tento moment podal rozhodčí výborný výkon. Ač jsme se upozorňovali, tak nám ve druhém poločase dělal problémy Švancara, kde naši obránci špatně reagovali na dlouhé nákopy právě na Švanciho a z jednoho takového nákopu Švanci vybojoval roh, který sám posadil na hlavu Krále a domácí šli do vedení. Nám se podařilo srovnat krásnou hlavičkou Kleibera a další naše snahy o vstřelení branky jsme nedotáhli do konce. Na závěr pozápasové slova kolegy Karla Jarůška, že jsme byli lepší a domácí šťastnější," hodnotil trenér Lanžhota Milan Valachovič.

Zdroj: Jihomoravskyfotbal.cz

Co nás čeká a nemine

Sobotní utkání s Lanžhotem odstartovalo náročné 3 týdný pro naše borce, jelikož je v nasledujících 3 týdnech čeká celkem 7 utkání, tedy 3 vložené utkání. 6 soutěžních a 1 čtvrtfinálové utkání KP určí směr a vývoj pro zbytek sezóny. Které týmy uspějí v tomto náročném programu budu s největší pravděpodobností bojovat o čelo tabulky na jejím konci. Bohunice mají drobnou výhodu oproti svým soupeřům,  a to že pouze jednou opouští Brno, a to při cestě do Veselí, jinak vše odehrají na domácím stadionu či nedaleko v Komárově.

Bohunice - Lanžhot                   2:2 (1:1)                Bohunice - Bučovice                Středa  25.4.  17:30

Veselí - Bohunice           Sobota  29.4.  16:00      Sparta Brno - Bohunice            Úterý     1.5.   16:30

Bohunice - Ráječko        Sobota   6.5.   14:00      Bohunice - Rousínov (pohár)      Úterý     8.5.  10:30

Bohunice - Mutěnice      Neděle  13.5.   16:30