Výhra v prvním divizním zápase proti Lanžhotu

Poločas: 0:0          Rozhodčí: Jahoda - Nápravník, Denev        Počet diváků: 400

Střelci: 85. Král Marek

Bohunice: Kunický - Pavlíček, Král, Krejčí, Řeřucha - Martinek (59. Kokorský), Rolinek (59. Petřík), Lacko, Fila (90. Kotoun), Bednář - Burčík (93. Kopáč)

Lanžhot: Žůrek - Milota S., Milota T., Krč, Korosin, Burac, Pidruchnyi, Šenk, Balážik, Mikúšek, Ciprys (72. Bogdálik)

A-mužstvo v neděli sehrálo po 8 letech svůj první zápas nové sezóny v Moravskoslezské divizi. Na úvod nás čekal velice těžký soupeř a aspirant na postup Lanžhot. Do utkání jsme nastoupili ve stejné sestavě jak proti Blansku. Hned od začátku se Lanžhot ujal kontroly nad míčem, a vytvářel tak tlak na naši defenzívu. V 10. minutě měli hosté šanci, v podobě hlavičky po rohém kopu, která šla však vedle brány, a to byla jejich první a zároveň poslední šance, jelikož naši borci předvedli 100% výkon do zadu, a hlavně týmový a obětavý výkon. My jsme hráli trpělivě z bloku a čekali na své šance. Ty primárně přicházely po standartních situacích v podání Davida Bednáře a Marka Krále, i když ten si na svůj gól musel počkat až do 85. minuty. Nejprve měl Král dvě vyložené šance na noze po protečovaných balónech, ale obě jeho střely šly nad bránu. V závěru utkání, kdy se vše schylovalo k tomu, že si oba týmy připíší bod za remízu, tak nejprve David Bednář vyslal zpoza velkého vápna nebezpečnou střelu, kterou hostující brankář vyrazil pouze na roh. K exekuci rohového kopu se postavil Bednář, který našel hlavu úplně volného Krále, a ten do třetice a svým prvním divizním gólem zajistil našemu týmu vítězství. Velice cenné tři body zůstaly doma, na které se pokusíme navázat v sobotu v Humpolci.