"25" kol za námi "5" stále před námi

Statistiky za uplynulá kola a výhled do kol následujících

Tento článek se trošku netradičně podívá do statistik krajského přeboru, zjistíme jak na tom je A-mužstvo a hlavně jeho hráči vůči ostatním v rámci krajského přeboru. Na závěr si představíme několik změn týkajících rozpisu posledních utkání. Už na úvod je potřeba zmínit, že v rámci krajského kola je odehráno 25 kol, ale naši hráči však mají pořád jedno kolo s Bystrcí k dobru stejně jako Lanžhot, jehož čeká zápas v Rousínově. Zároveň jsme také v semifinále Krajského poháru, poté co jsme ve čtvrtfinále porazili Rousínov.

Statistiky

Než se pustíme do individuálních statistik hráčů, tak se zaměřme trošku obecněji na týmy. V čele soutěže je stále Lanžhot, který si drží pohodlný náskok 6 bodů a má navíc zápas k dobru. Na druhém místě je zaslouženě Ráječko, které mělo 15 zápasovou šňůru bez prohry, kterou dokázal zastavit až náš tým, když Ráječko porazil 1:0. Na podobnou sérii začínáme mít náběh i my, jelikož nedělní remíza v Mutěnicích byla 10. zápasem bez prohry v řadě. Celkové skóre Bohunic je po čtyřiadvaceti odehraných kolech 54:30. Nejlépe střílejícím týmem je Ráječko, které dokázalo vstřelit 60 gólů a mají tedy průměr 2,4 branky na zápas. Jenom o 4 branky méně má Lanžhot a náš sobotní soupeř Svratka, nášemu týmu se podařilo vstřelit celkem 54 branek a má průměr 2,25 branky na zápas. Co se týče defenzívy, tak nejlepší defenzívu má jednoznačně Lanžhot, který obrdžel pouze 13 branek , a to i zásluhou výborně chytajícího Rudolfa Bartala, který dokázal 15x udržet čisté konto a překonal tak rekord soutěže. Náš tým obdržel skoro dvojnásobný počet gólů co Lanžhot, a to celkem 30, a je na pomyslné 3. příčce za Ráječkem a Mutěnicemi, jež oba obdržely shodně 28 branek. V jarní části máme prozatím skóre 16:8. 

Nejlepší střelci

Jedna z nejsledovanějších statistik krajského přeboru, tedy tabulka těch nejlepších kanonýrů soutěžě je sice naoko vyrovnaná, ale nezapomeňme, že Lanžhot má zápas k dobru. Prozatimním králem střelcům je Lukáš Čambal z Lanžhota, který se zasadil skoro o třetinu všech branek Lanžhota. Bohužel náš tým nemá žádného zástupce v eltiní pětce střelců, nadruhou stranu Ondřej Ullmann k ní nemá daleko. 

TOP 5 Střelců

TOP 5 Bohunických střelců

19 gólů: Lukáš Čambal (Lanžhot, 24 zápasů)

16 gólů: Ladislav Hansl (Svratka Brno, 25 zápasů)

15 gólů: Patrik Bogner (Mor. Krumlov, 25 zápasů)

             Petr Loprais (Sparta Brno, 25 zápasů) 

             Radim Chyla (Bystrc, 24 zápasů)

14 gólů: Ondřej Ullmann

8 gólů: David Jukl

7 gólů: Nikolas Burčík

6 gólů: Švancara Petr

5 gólů: Marek Král

Nejtrestanější hráči

Bohunice jsou oproti loňskému ročníků trestanějším týmem než byly a dokonce 3x viděly kartu červenou (2x Jukl, 1x Píšek) a dokonce 40x kartu žlutou. Pouze 3 hráči viděli v sezóně dvě červené karty: David Jukl (Bohunice), Ondřej Václavek (Boskovice), Patrik Bogner (Mor. Krumlov). Co se týče jednotlivých týmů, tak nejtrestanějším týmem je Moravský Krumlov, jeho hráči viděli už 7 červených karet, naopak jediným týmem bez červené karty je Moravská Slavia.

Nejvíce vytížení hráči přeboru

TOP 5 v rámci přeboru

TOP 5 v rámci Bohunic

2262 min: Karel Němeček (Ráječko, 25 zápasů)

2252 min: Marek Král (Bohunice, 24 zápasů)

2197 min: Milan Svoboda (Rousínov, 24 zápasů)

2192 min: Ivan Belko (Bosonohy, 25 zápasů)

2191 min: Rudolf Bartal (Lanžhot, 24 zápasů)

2252 min: Marek Král

1966 min: Dominik Musil

1932 min: Ondřej Ullmann

1854 min: Petr Mach

1681 min: Radim Fiala

Návštěvnost

Co se týče návštěvnosti, tak Bohunice patří k nejvíce navštěvovaných klubům v rámci krajského přeboru. Duel s Lanžhotem, v podzimní části, je prozatím nejnavštěvovanějším zápasem letošního ročníku, který navšívilo 638 platících diváků. Asi nikoho nepřekvapí, že nejvíce diváků chodí v průměru na Lanžhot, a to přesně 204. Na druhé místě jsou Bohunic. a to s diváckým průměrem 156 diváků na zápas. Na pomyslné bronzové příčce, co se týče návštěvnosti, je Svratka Brno s 147 diváky na zápas.

Nejnavštěvovanější domácí tým

1. Lanžhot (průměr 244 diváků)

2. Svratka Brno (průměr 167 diváků) 

3. Bohunice (průměr 145 diváků) 

Nejnavštěvovanější hostující tým

1. Bohunice (průměr 168 diváků)  

2. Lanžhot (průměr 163 diváků)

3. Bučovice (průměr 135 diváků) 


Závěr soutěžě

Při pohledu na současnou tabulku, tak náš tým drží 4. pozici, 3 za body Bystrcí a 6 bodů za Ráječkem. S Bystrcí však budeme dohrávat odložené druhé jarní kolo (30.6. v 18:00), a případné vítězství by neznamenalo jenom postup do finále poháru, ale také předskočení našeho nejbližšího soupeře v tabulce. Pro připomenutí pro postavení týmů tabulce se stejným počtem bodů je rozhodující součet vzájemných zápasů, potom rozdíl ve skóre a následně počet celkově vstřelených branek. O první pozici je zřejmě rozhodnutu, ale souboj o zbylé dvě místě na pomyslné bedně krajského přeboru jsou stále ve hře a navíc je čelo tabulky nesmírně vyrovnané. Rozpis našich zápasů je k dizpozici níže, ale mezi soupeři jsou Svratka (D), Moravská Slavia (V), Bystrc (D), Boskovice (D), Rousínov (V) a Moravský Krumlov (D). 

Jaký program však mají nejbližší soupeři o čelo tabulky?


Změny v začátcích utkání

Bohunice - Svratka                    Sobota      9.5.       10:15

Mor. Slavia - Bohunice               Sobota     26.5.     16:30  

Bohunice - Bystrc                      Středa       30.5.     18:00   - zároveň i SEMIFINÁLE poháru

Bohunice - Boskovice               Sobota       2.6.       10:30

FINÁLE Krajského poháru         Úterý          6.6.       17:30

Rousínov - Bohunice                 Sobota        9.6.      16:30  

Bohunice - Mor. Krumlov           Pátek         15.6.      18:00


Krajský pohár

Stejně jako evropské poháry taky i ten náš skromný krajský pohár se blíží ke konci, zbývá totiž odehrát pouze semifinálové zápasy a pak finále. Naším soupeřem v rámci semifinále je Bystrc, se kterou si to rozdáme ve středu 30.6. od 18:00 v Bohunicích, a to i zároveň v rámci odloženého druhého jarního kola krajského přeboru. Další semifinálovou dvojkou je Lanžhot s Bosonohami. Bosonohy jsou v semifinále Jihomoravského poháru vůbec poprvé, stejně tak Lanžhot. Bystrc už hrála jedno finále - před třemi roky podlehla na domácím hřišti Bohunicím. A právě náš tým je vůbec nejúspěšnějším klubem v soutěži, ve vitríně už máme 3 trofeje. Případné finále je zatím plánováno na 6.6.2018 na Městském stadionu ve Znojmě se začátkem v 17:30 hodin.