A-tým promrhal náskok v Bosonohách

FK SK Bosonohy

TJ Tatran Bohunice

3:2  (1:1)

Branky: 4. Machát, 80. a 85. Ovčačík - 8. Musil, 59. Pospíšil            ŽK: Chalupský, Ovčačík - Vavřík

Rozhodčí: Lenfeld - Martinec, Papuga     (Brtníček)

Bosonohy: Maloň - Břežný, Ovčačík, Bleko, Havlík O. - Machát (91. Kulík), Moučka, Šíma Chalupský - Šťourač, Havlík R. (87. Fretzer)

Bohunice: Gruber - Popspíšil, Musil, Král, Masařík - Hrazdíra (51. Čermák), Hlavoň, Vavřík, Mach (85. Bachdasaryan) - Burčík, Ullmann (72. Šembera)

Reportáž

Ve středečním vloženém kole naši hráči zavítali na neoblíbenou půdu Bosonoh, kde se jim moc nedaří. V posledních dvou utkání jednou prohráli vysoko 4:0 a v minulém ročníku jen remizovali 0:0. Ani středeční zápas nic nezměnil na téhle né příliš lichotivé bilanci, když naši hráči promrhali vítězství v posledních 10 minutách utkání.

Ledová sprcha hned na úvod utkání pro naše hráče, když už ve 4. minutě díky nedůraznému dostoupení našich hráčů, si mohl domácí Havlík R. v klidu zpracovat míč ve středu hřiště a přihrát nabíhajícímu Machátovi, jehož náběh nezachytil Mach a přízemní střelou k levé tyči překonal brankáře Grubera, a tak se Bosonohy ujaly vedení 1:0. Vedení domácích netrvalo dlouho, v 8. minutě po rohovém kopu Hlavoně se dostal k hlavičce Musil a bylo srovnáno na 1:1. Na zbytek poločasu moc pokoukání nebylo, hra se přelívala z jedné strany na druhou díky dlouhým nákopům z jedné či druhé strany. Největší šanci ve zbytku prvního poločasu měli domácí, když se řítili 2 na 1, ale do zakončení se už nedostali díky zákroku Krále. Bohunice se do žádné větší šance ve zbylých 35. minutách nedostaly.

Na úvod druhého poločasu měl v 49. minutě šanci Burčík, poté co se Hlavoň uvolnil středem hřiště, jenže jeho přihrávka byla o něco delší než bylo třeba a zakončení Burčíka na dlouhou nohu jen přeletělo bránu. Vzápětí měl Burčík na hlavě další gólovou šanci po centru Macha z pravé strany, ale jeho hlavička skončila jen těsně vedle. V 59. minutě poslal Vavřík krásný centr na dobře nabíhajícího Pospíšila, který svým prvním gólem v bohunickém dresu poslal Bohunice do vedení 1:2. Tento vstřelený gól jako by uspokojil naše hráče, kteří úplně přestali hrát. Ve zbytku utkání bylo na hřišti pouze jen jedno mužstvo, a to bohužel mužstvo domácích Bosonoh. Bosonohy si vytvořily po zbytku utkání obrovský tlak, který se nedal dlouho vydržet, a byla jen otázka času, kdy domácí potrestají naše hráče za pasivitu, kterou předváděli. Naši hráči nedokázali podržet míč na svých kopačkách, tak aby zklidnili hru a rozkouskovali nápor domácích. Zpočátku ještě bohunická obrana odolávala tlaku, ale v 80. minutě kapitulovala poprvé, když se Ovčačík prosmýkl bohunickou obranou a srovnal stav utkání na 2:2. Ani gól naše hráče neprobral a v 85. minutě se opět trefil Ovčačík, tentokrát ho Hlavoň nedokázal ubránit po rohovém kopu u zadní tyče, a tak během 5 minut Bosonohy otočily prohraný zápas.

A-tým nemá moc času na to, aby se vzpamatoval ze středeční prohry, jelikož už v neděli sehraje další brněnské derby, od 15:00 na půdě Bystrce

Video