Vítězství na turnaji v Rovečné

Bohunice v sobotu zavítaly na 43. ročník turnaje 3 okresů do Rovečné, na kterém máme velice úspěšnou bilanci, když se nám z uplynulých čtyř ročníků podařilo vyhrát hned třikrát. Na turnaji jsme odehráli dva zápasy ve skupině s Rovečným a Bystré po 2x20 minutách a zápas o první místo se Štěpánovem. Do Rovečné jel šestnáctičlenný tým v hodně mladém složení. Turnaj se již tradičně odehrál ve velice příjemné atmosféře, což bylo navíc bylo umocněno naší výhrou v turnaji. Dokonce se nám podařilo získat i sošku pro nejlepšího střelce, jmenovitě Michalovi Hrazdírovi.

Bohunice - Rovečné

V prvním utkání jsme narazili na domácí Rovečné, který hraje IV. třídu. Hned od první minuty jsme drželi míč a vytvářeli jsme si šance, bohužel naši rozehrávku brzdily zbytečné nepřesnosti. První gól se nám podařilo vstřelit z rohového kopu Hrazdíry, na který si naskočil Musil, s jeho hlavičkou si však ještě hostující brankář poradil, ale na dorážku Burčíka už nestačil. Vzápětí hosté vytvořili strašnou hrubku v obraně a namazali Hrazdírovi, který tak mohl jít sám na bránu a proměnil. Po změně stran jsme navýšili už na 3:0, když Hrazdírovu střelu srazil za svého brankáře jeden z obranců, a tak jsme první zápas hladce vyhráli.

Bohunice - Bystré

Ve druhém zápase ve skupině jsme narazili na tým III. třídy Bystré, se kterým jsme v loňském ročníku sehráli finále. Do zápasu jsme vstoupili vlažně a za to jsme byli po právu potrestáni, když si po přímém kopu z pravé strany naběhl mezi stopery hostující Mitáš, který dokázal hlavičkou přehodit vybíhajícího Roblíka. Ve druhé půli došlo k probuzení, o které se zejména postaral Táborský, když připravil dvě gólové šance pro své spoluhráče. Nejprve ve vápně zpětnou přihrávkou našel Šabršulu, který střelou k pravé tyči srovnal na 1:1. U druhého gólu Táborský poslal střílený centr z pravé strany, který přesně našel Hrazdíru, který svým třetím gólem v turnaji otočil stav utkání na 2:1.

Finále: Bohunice - Štěpánov

Ve finále jsme narazili na Štěpánov, který díky výhře a remíze postoupil ze druhé skupiny do finále. Finále bylo jednoznačnou záležitostí. Hned ve druhé minutě utkání po přímočaré akci Táborského a Jukla, šel Baghdasaryan sám na bránu a proměnil, a otevřel tak gólový účet finále. Ani né za minutu, Musil vyslal Jukla přihrávkou mezi stopery do samostatného průniku, který se taktéž nemýlil. Hned po změně stran jsme šli už do tříbrankového vedení, když se po přímém kopu Jukla ve vápně nejlépe zorientoval Musil a zblízka hostující brankáře překonal. Na 4:0 zvyšoval po samostatné akci Baghdasaryan a na 5:0 zvyšoval po centru Hrazdíry Hanusek. Štěpánov sice dokázal snížil na 5:1, ale netrvalo dlouho a už jsme se znova radovali, když Hrazdíra proměnil penaltu. Gólový účet uzavřel těsně před koncem Šabršula.