Starší žáci remizovali se Svratkou

První možnost na zíkání titulu měli naši starší žáci v sobotu dopoledne, když narazili doma 4. tým tabulky Svratku Brno. Bohužel neproměňování šancí stálo Bohunice tak toužené vítězství, a tak už mají jen dva pokusy na vítězství, jelikož druhá Sparta Brno nezaváhala.

První větší akci zápasu měli, už ve druhé minutě utkání, hosté ze Svratky, když se po levé straně uvolnil hostující Ferlay, ale jeho střelu na poslední chvíli dokázala bohunická obrana srazit na roh, který ale dokázala Svartka využít. Na rohový kop si totiž naběhl zcela nehlídán Šimek, a poslal tak Svratku do brzkého vedení. V 7. minutě mohl náš tým srovnat krok, když Winkler využil zaváhání v hostující obraně a mohl jít sám na bránu. Bohužel se svojí šancí trestuhodně naložil, když netrefil ani prostor mezi třemi tyčemi. Následně měli šanci hosté, když se trochu se štěstím dostal k míči ve velkém vápně Hrubeš, který ale v záklonu přestřelil bohunickou bránu. Ve 30. minutě Winkler vybídl přihrávkou ke střele Sedláka, jehož střela šla jen těsně mimo bránu. V posledních vteřinách první půle měl obrovskou šanci hostující Vavera, když vystřelil zpoza vápna, ale domácí brankář Hájský předvedl krásný zákrok a vyrazil Vaverovu střelu na roh, a tak po první pětatřicetiminutovce vedla Svratka 0:1.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji a hned z úvodní rozehrávky hostů jsme vstřelili branku, jelikož hosté udělali obrovkou minelu, a Winkler tak měl další možnost pro samostatný postup na bránu. Poučen ze své první šance, radši zvolil zakončení po zemi po pravé noze hostující brankáře, a srovnal tak stav utkání na 1:1. Bohužel Svratka našla rychlou odpověď na naši vyrovnávací branku, když si Vavera na pravé straně VV poradil s přesilou tří bohunických obráncu a naservíroval míč pod sebe na Ferlaye, který se nemýlil v zakončení, a navrátil tak vedení zpátky Svratce Brno. V 54. minutě jsme si vytvořili tlak a chumel na hranici hostujícho velkého vápna, ze které z nenadání do šance vyplul Winkler, který jenom nastřelil hostujícího brankáře. Netrvalo dlouho a Winkler se mohl radovat ze svého druhé gólu v zápase,  a devětatřicátého celkově, když si naběhl na roh a hlavičkou sroval na 2:2. Vzápětí jsme mohli jít i do vedení, když nejprve krásně vystřelil Marek zpoza vápna, nebo po střele Novotného. Asi největší příležitost na vstřelení třetího gólu měl Winkler, když opět šel sám na brankáře, ale tentokrát nastřelil jen hostujícího brankáře.