Remíza na úvod sezóny

A-tým o víkendu vstoupil do jarní části krajského přeboru remízou na půdě Rousínova. Na jednu stranu se dá říct, že bod zvenku je dobrý výsledek, na druhou stranu jsme měli vyhrát. V zápase, obzvlášť v jeho druhé půli, jsme si dokázali vytvořit několik vyložených šancí, které jsme bohužel trestuhodně zahodili. Je jednoduché svalit vinu na to, že jsme neproměňovali šance, ale je také potřeba zmínit, že k vyrovnacímu gólu vůbec nemuselo dojít, nebýt toho, že nás rychle vstřelený uspokojil, a tak jsme přestali hrát. Bohužel se zároveň jednalo o čtvrtfinále krajského poháru, a tak po remíze 1:1 přišlo i na penalty, které náš tým nezvládl, když 2 z 5 dokázal domácí brankář Řepka vychytat.

Lepší vstup do začátku utkání si náš tým nemohl přát, když si hned od úvodního hvizdu díky několika dobrým pasům za obranu dokázal vytvořit několik šancí a jeden z nich dokázali navíc i proměnit, a to po krásném balónu Šabršuly do vápna, který si dokázal najít Burčík, jež poté křižnou střelou k levé tyči poslal náš tým v 8. minutě do vedení. Takhle brzký a úspě šný vstup do utkání je vždy vzpruha pro mužstvo, ale jak se říká výjimka potvrzuje pravidlo. Náš tým se po vstřeleném gólu začal vytrácet z hřiště, zbytečně se zatáhl a přenechal otěže utkání domácímu Rousínovu. Bohunická obrana se začínala dostávat pod tlak, poté co se nám nedařilo zklidnit hru, podržet míč na našich kopačkách, a tak jen za cenu dlouhých odkopů se nám dařilo odolávat domácímu tlaku. Jeden z dlouhých bohunických míčů však našel rozběhlého Šemberu, který se mohl řítit sám na bránu, ale díky svalovému zranění, které si ve sprintu přivodil, tak nemohl do končit svoji šanci a ani utkání, a musel střídat. Na jeho místo na kraji zálohy okamžitě naskočil Hlavoň. Domácí se podobně jako náš tým snažili o dlouhé pasy za obranu, jelikož terén moc nevybízel k technické a kombinační hře po zemi. S většinou centrů neměla bohunická obrana či brankář Roblík větší problémy, a to až do 27. minuty, kdy domácí kapitán Žoček poslal nadýchaný, ale milimetrový, centr za rozhozenou obranu, který přesně našel nabíhajícího Ličku, který si to jedním dotekem zpracoval a druhým propálil bohunického brankáře. Nedá se říct, že by nás obdržený gól vyloženě probral, ale opět jsme si pomalu začali vytvářet šance, které jsme v& nbsp;zakončení řešili individuálně místo toho abychom našli třeba lépe postaveného spoluhráče.

Do druhé půle nastoupil úplně jiný tým: vysoký presink, rychlé přenášení hry a vysoká bojovnost, tak se vyznačoval náš tým ve druhé půli, což zapříčinilo, že jsme byli schopni si vytvářet nespočet gólových šancí. S nadsázkou by se dalo říci, že na hřišti byl jen jeden mančaft, jelikož se Rousínov nezmohl ani na jednu šanci. Mezi výčet našich šancí lze zařadit dvě hlavičky Masaříka a Musila po rohových kop ech, krásný střílený centr malým vápnem Pospíšila, který nenašel adresáta, několik závarů před domácím brankářem i několik střel zpoza velkého vápna, ale největší šanci druhé půle měl v 70. minutě Ullmann, který šel úplně nehlídán na domácího brankáře, ale trestuhodně naložil se svojí šancí, když se snažil trefit horní část brány, ale pak přestřelil. Se závěrečným hvizdem však utkání neskončilo, jelikož se utkání sehrávalo i v rámci čtvrtfinále krajského poháru, a tak muselo dojít na pokutové kopy, kde svoje zkušenosti prodal domácí brankář. Náš tým začínal v penaltové loterii, a hned na úvod domácí Řepka vychytal Hlavoně, následně i ve třetí sérii Táborského a poté co se domácí hráči ani jednou nemýlili, tak bylo rozhodnuto a domácí si na svoje konto připisují postup do semifinále krajského poháru.

Úvodní kola po dlouhé zimní pauze nejsou nikdy jednoduchá, jelikož si týmy zpátky zvykají na přírodní povrch a na zátěž mistrovských utkání ,a místo krásných kombinací je často k vidění spousta osobních soubojů, a proto můžeme doufat, že následující zápasy budou jenom a jenom lepší a hlavně vítězné. Snad se to potvrdí už přístí sobotu kdy náš tým narazí v první domácím utkání na Bučovice, které jsme dokázali na závěr podzimu porazit 3:2. Zápas má výkop v 15:00.