Ohlédnutí za anglickým týdnem

Po krátké odmlce jsme tu zpět a v plné síle. V tomto článku se ohlédneme za anglickým týdnem A-mužstva, které během 7 dní sehrálo zápas v Moravském Krumlově a dvě brněnské derby s Bosonohami a Bystrcí. Bohužel po nadějném výkonu v Krumlově, jsme dvakrát prohráli po gólech v samém závěru utkání.

Anglický týden odstartoval v neděli 14.5. v Moravském Krumlově. Nepříjemný soupeř obzvlášť na domácím hřisti. V první půli naši hráči předvedli větší kvalitu na míči a kontrolovali průběh hry. Dokázali kombinovat a vytvářeli si tlak na Krumlovskou obranu, která dokázala odolat v první půli, i přes několik vyložených šancí, do kterých jsme se většinou dostávali po křídlech, ale v zakončení nám chyběla finální nahrávka na volného spoluhráče. Co se nepodařilo v první půli, tedy vstřelit branku, jsme napravili hned ve 3. minutě půle druhé, když se uvolnil po pravé straně Mach a přihrávkou pod sebe našel ve vápně nehlídaného Burčíka, který ránou pod trám nedal domácímu gólmanovi šanci. Po vstřelené brance jsme se zatáhli do bloku a čekali jsme na brejky do otevřené soupeřovi obrany. Poctivým bránění a bojovností jeden za druhého jsme Krumlov nepustili do žádné větší šance. Sice nám dlouho trvalo než jsm přidali pojistku v podobě druhého gólu, ale nakonec jsme se ho dočkali a to v 90. minutě, když Pospíšil vybídl přihrávkou Táborského, který si položil protihráče a mohl jít tak sám na bránu. V zakončení ještě nezištně našel Hlavoně, a tak jsme Moravský Krumlov porazili 0:2.

Namotivováni výhrou s Krumlovem, jsme šli ve středu na Bosonohy, ale neudržení koncentrace do poslední minuty nás stálo remízu a nulová gólová produktivita i případné vítězství. Hned na začátku utkání se do šance dostal Pospíšil, když se po samostatné akci Macha ocitl ve vápně tváří v tvář brankáři, kterého ale nedokázal prostřelit. O několik chvil později Mach našel centrem Šemberu, ale jeho hlavička nebyla dostatečně důrazná. První větší šanci měly Bosonohy až ve 30. minutě, když hlavičkoval jeden z hostujícíh útočníků ve vápně, s čím si však dokázal poradit Roblík. V zápase jsme působili aktivněji a Bosonohy spíše čekaly na naše chyby. Na začátek půle se dokázal uvolnit Mach, ale jeho střelu hostující gólman vyrazil pouze na roh. V 56. minutě, měl naší největší šanci v utkání na kopačce Šembera, když se z levé strany uvolnil a šel do samostatného úniku, který zakončil pouze střelou mimo pravou tyč. Následně vyslal Fiala mezi beky Pospíšila, který pálil jen nad horní tyčku. Dále měl velkou šanci Hrazdíra, poté co se dostal k zakončení, když mu prodloužil centr Burčík, ale hostujícího brankáře nepřekonal. 10 minut před koncem se uvolnil Táborský, jeho střela sice potrápila hostujícího brankáře, ale gólem neskončila. Ke konci zápasu jsme neuhlídali signál po rohovém kopu, a na zadní tyči zcela nehlídaný Břežný hlavičkou zavěsil, a připsal tak 3 body na konto Bosonoh.

Utkání s Bystrcí mělo, z těch tří zápasů, největší fotbalovou kvalitu a rozhodně musel bavit diváky, kteří zavítali do Bohunic. Zápas se hrál ve vysokém tempu a byl plný šancí na obou stranách. Jako první se prosadili hosté, když v 15. minutě našel Matyska pasem mezi naší roztaženou obranou rozběhnutého Chylu, který dokázal překonat Roblíka v Bohunické bráně. Na gól Bystrce se nám podařilo rychle odpověď, když byl po pěkné kombinaci Fialy a Burčíka ve vápně faulován Šembera. Nařízený pokutový kop proměnil Král, a Bohunice tak srovnaly stav utkání na 1:1. Nejenom to, během deseti minut se nám podařilo otočit vývoj utkání, když Lidmila krásným centrem našel Burčíka, který hlavičkou na zadní tyč poslal náš tým do vedení 2:1. Zbytek prvního poločasu se dohrával v naší režii, více jsme drželi míč, ale žádnou větší šanci jsme si nevytvořili. Úvod do druhé půle měl podobný ráz jako konec té první, ale pomalu jsme se začali dostávat i do šancí. První větší příležitost druhé půle měl Mach, když se dokázal prosmýknout mezi dvěma obránci, ale jelo střela ke vzdálenější tyči šla jen o několik centimetrů mimo. Impulz Bystrci dodalo vyslání vysokého stopera Svobody do útoku, což na jednu stranu přidělalo starosti bohunické obraně, na druhou stranu jsme měli větší prostor v útočné fázi. Několikrát se nám podařilo přejít z obrany do rychlého brejku a do přečíslení, které jsme ale bohužel trestuhodně řešili, což Bystrc potrestala vyrovnávací brankou. V 66. minutě, se Bystrc dostala k centru z pravé strany, na který si naběhl Matyska, a sroval tak stav utkání na 2:2. V 73. minutě, jsme mohli znovu navýšit vedení, když se znovu po pravé straně uvolnil Mach, ale jeho zakončení opět šlo těsně mimo tyč, následně se dvakrát uvolnil Táborský, ale jeho střely taktéž netrefily prostor mezi třemi tyčemi. V 88. minutě, Bystrc využila nedůrazu v našem bránění a po jednoduchém balónu za obranu na Chylu, který sice trochu se štěstím překonal Roblíka a svojí druhou brankou v utkání spečetil výsledek utkání na 2:3 pro Bystrc. Nižší kvalita ve finální fázi a nekoncentrovanost do poslední minut nás opět stála důležité body do tabulky.

Druhá porážka za sebou totiž znamenala i sestup tabulkou. Po nadějích na 4. místo, které jsme měli po zápase s Krumlovem jsme se najednout ocitli na 6. místě, když nás přeskočily Ivančice s Ráječkem a navíc se na bod dotáhly Bosonohy. Ve zbývajících čtyřech zápasech nám tak nezbývá nic jiného než naplno bodovat a doufat v zaváhání ostatních, i přesto že nás nečeká nic lehkého. Sice nás čekají papírově slabší soupeři, ale v současné situaci nelze podceňovat žádného ze soupeřů, obzvlášť když hrají na domácí půdě, a k tomu nás taky čeká zápas s Mutěnicemi, který se hraje už ve STŘEDU 31.5. od 17:30. I čas posledního zápasu dostál změny a bude mít výkop už v 10:30. Ale pojďme se podívat, co nás i naše nejbližší soupeře v posledních čtyčech kolech čeká: