Král zařídil hattrickem výhru v Bučovicích

TJ Tatran Bohunice

2:3  (1:1)

Góly: 24. Bil, 64. Kuklínek - 44., 77., 82. Král                               Počet diváků: 150

Rozhodčí: Novák - Štipčák, Mach (Toman)      ŽK: Vágner, Palla, Kuklínek, Kachlík - 0     ČK: 87. Palla

Bučovice: Holásek - Vágner, Hanousek (60. Svoboda), Kachlík T., Němec (46. Němec), Palla, Kuklínek (86. Legner) , Bil, Kachlík M., Handlíř, Nový

Bohunice: Gruber - Pospíšil, Král, Musil, Šabršula (54. Hlavoň) - Mach (67. Baghdasaryan), Vavřík, Hrazdíra, Šembera - Ullmann (88. Lidmila), Burčík

Reportáž

86 dní trvala podzimní část krajského přeboru, kterou završil duel našich hráčů s nováčkem soutěže, Bučovicemi. Zápas byl odehrán za nedělního sychravého počasí na terénu, který měl do ideálního stavu hodně daleko a neumožňoval tak žádnou souvislejší kombinaci po zemi. Naši hráči se museli vyrovnat s nepříznivým vývojem utkání, ve kterém dvakrát prohrávali. Bohunice zachránil netradiční střelec, stoper a kapitán Marek Král, který hattrickem zmařil veškeré naděje Bučovic, stačily mu k tomu jen dva rohy a jeden přímák Michala Hrazdíry, který svojí přesností vždy našel Krále.

Ve 24. minutě došlo ke ztrátě míče v přechodové fázi, který se posléze dostal na levou stranu k Martinu Bilovi, který kličkou překonal bohunického obránce a krásnou křižnou střelou umístil míč k pravé tyčce Gruberovi branky. Ve 26. minutě Šabršula vybídl k zakončení Ullmanna, když poslal střílený centr do vápna. Ullmann sice minul míč, ale i tato polostřela způsobila těžkosti domácímu brankářovi, když ještě před ním skočila. Našim hráčů se nedařilo přetavit držení míče v nějakou větší šanci. 34. minutě měli domácí možnost navýšit svůj náskok, když se vydali do brejku po rohovém kopu Bohunic, bučovické zakončení jen těsně minu pravou tyč. Šanci na vyrovnání měli naši hráči vzápětí v 36. minutě, když Burčík vyslal mezi stopery Ullmanna, kterému se nepodařilo překonat bučovického brankáře. A tak na vyrovnání si museli počkat až do závěru 1. poločasu, když si svůj gólový účet otevřel Král. Po rohovém kopu Hrazdíry z pravé strany se ocitl zcela nehlídán uvnitř malého vápna a hlavičkou srovnal stav utkání na 1:1.

Na úvod druhé poločasu zvonila za domácím brankářem tyč, když Machovu střelu srazil jeden z domácích obránců. V 62. minutě, Bučovice znovu odskočily do jednogólového vedení, když se jeden z domácích uvolnil po brankové čáře a zpětnou přihrávkou pod sebe našel Kuklínka, který prostřelil padajícího obránce i brankáře Grubera. V 76. minutě byl faulován Šembera a rozhodčí Novák přímý volný kop na pravé straně. Exekuce se ujal Hrazdíra, který našel opět nehlídaného Krále, který srovnal stav utkání na 2:2. A v 82. dovršil bohunický stoper svůj hattrick, když se po nadýchaném rohovém kopu Hrazdíry vyšplhal nejvýš a hlavičkou popsal náš tým do vedení 2:3, které náš tým udržel až do samotného závěru. Ještě v samotném závěru utkání obdržel domácí Palla červenou kartu za použití pohoršujících, urážlivých nebo ponižujících výroků nebo gest vůči pomeznímu rozhodčímu.

Bohunice si po dramatickém utkání odvezly důležité 3 body, které znamenají, že po podzimní části sezóny se s 26 body umístily na 5. místě s druhou nejlepší obranou v KP. Jen o skóre jsou před našimi hráči Ivančice, 6 bodů ztrácí náš tým na 3. Bystrc, 7 bodů na Tišnov a 8 bodů na půlmistra z Mutěnic. Předpokládaný start jarní části je víkend 11.-12. března na půdě Sparty Brno. Dále připravujeme hodnocení uplynulé půlky sezóny, které by mělo být na našem webu do konce týdne.

Rozhovor s Markem Králem

pro web Jihomoravskyfotbal.cz

Stoper nedává hattrick každý den. Vám už se to z této pozice někdy povedlo?

Není to zrovna typické, aby stoper dával hattrick, natož já :D Hattrick v soutěžním zápase jsem dal naposledy snad v přípravce, a to jsem ještě hrál v útoku.

Překvapilo Vás, kolik jste dostal v pokutovém území Bučovic místa? Ze záznamu to vypadá, jako by s vámi ani nikdo nešel do soubojů...

Ano, zejména při druhém a třetím gólu, jelikož už jsem jeden vstřelil. Na druhou stranu, když máte takhle výborně kopnuté rohy či standartku, je to vždycky jednoduší, a hlavně Bučovice bránily více zónově než osobně, tak šance vstřelit gól byla ještě větší.

Jak jinak vypadal poslední podzimní zápas?

Zápas byl hodně náročný, nejen díky špatnému terénu i počasí, ale hlavně jsme věděli že toho je hodně v sázce, případná prohra by znamenala, že bychom ztratili kontakt s vrškem tabulky, což by nebyla dobrá vyhlídka do jarní části a ani samotný průběh utkání nám moc nepřispíval. Dvakrát jsme zbytečně prohrávali po našich chybách a nedůrazu, sice jsme více drželi míč během zápasu, ale nedařilo se nám to přetavit v nějakou větší šanci, naštěstí se nám podařilo vždycky vyrovnat ze standartek a od druhé gólu jsem věřil, že tam vyhrajeme.

Přezimujete na páté příčce. Jste s tímto umístěním spokojeni?

Poslední zápas byl pro nás velmi důležitý, mít ztrátu 11 nebo 8 bodů do jara je velký rozdíl. Před sezónou jsme žádné velké očekávání neměli, po té co jsme během léta hodně obměnili a hlavně omladili kádr, a i s tím jak se podzim vyvíjel, je páté místo uspokojující. Ale určitě nás mrzí promarněný zápas v Bosonohách, či domácí ztráty se Spartou nebo Novosedly, což by nás posunulo tabulkou výše. Páté místo, a to jen o skóre, nám dává na druhou stranu motivaci do zimní přípravy, abychom se dobře nachystali, a ještě se poprali s vrškem tabulky.