Hodnocení podzimní části A-mužstva

3 měsíce uběhly jako voda a podzimní část letošního roku krajského přeboru je za námi, a tak s odstupem několika dnů od posledního zápasu můžeme hodnotit, jak uplynulá polovina sezóny dopadla. Po odehrání 15 zápasů, patří našemu týmu v tabulce 5. příčka, a to jen o skóre za Ivančicemi, které mají na svém kontě o 4 vstřelené góly více. Než se pustíme do rozebírání jednotlivých zápasů a různých statistik, je třeba zavzpomínat na začátek sezóny.

Během letní přestávky došlo k několika změnám v bohunickém kádru, ze kterého odešli důležité opory základní sestavy uplynulého ročníku, jako Píšek, Suchý, Damborský, Kulička, či Záboj, a tak příležitost dostali hráči z dorostu doplnění o pár nových tváří. Přišli Vavřík, Pospíšil, Šembera a Hrazdíra, z dorostu vyšli Baghdasaryan a Macháček, a navíc se do kádru zapracovali 3 dorostenci: brankář Dominik Roblík, Petr Mach a Patrik Lidmila. Na úvod sezóny chyběl i Nikolas Burčík, který si během přípravy obnovil svalové zranění stehenního svalu. A-mužstvo se tedy během léta obměnilo a hlavně omladilo, a tak určitě jsme nemohli očekávat, že náš tým od prvního kola bude okupovat první příčku, hlavně když do soutěže přišel Tišnov s exligovými hráči, nebo velice kvalitní Mutěnice. Realistický cíl tedy před sezónou byl pohybovat se v popředí kolem 4., 5. místa, jelikož potenciál týmu i přes změny byl vysoký, jen potřeboval čas na to se sehrát.

Při pohledu na tabulku je těžké hodnotit, zda dosažený výsledek je uspokojivý a zda je odpovídající předvedené hře. Na jednu stranu náš tým dokázal bodovat v Tišnově, Lanžhotu či na Moravské Slavii a nebýt 2, 3 promrhaných utkání s hratelnými soupeři, by pohled na tabulku mohl být příznivější. Z druhého úhlu pohledu, hra v některých zápasech nebyla ideální, chyběla v nich bojovnost, odhodlání a lehkost, kterou se pyšnil Tatran na jaře. Největším problémem se zdá být nevyrovnanost výkonů během sezóny.

Na úvod sezóny náš tým zaznamenal porážku v brněnském derby se Spartou (0:1), která se s odstupem a při pohledu na tabulku zdá být hodně zbytečná. Tatran nastoupil, vlivem různých zranění, v improvizované sestavě a při pohledu na některé hráče byla vidět lehká nervozita z úvodního zápasu sezóny. Druhý zápas byl naopak úplně jiný, a to jsme zavítali na půdu aspiranta na postup Tišnova, který má ve svém kádru několik hráčů s ligovými zkušenostmi. Náš tým se ale nezalekl velkých jmen i díky to mu, že jsme vstřelili první gól, jsme si odvezli cenný bod za remízu 2:2. Zdálo se, že náš tým nalezl pohodu a díky 3 výhrám v řadě (s Rousínovem, Boskovice a v Ráječku) postupoval tabulkou vzhůru. V 6. kole jsme doma přivítali Ivančice, které díky naši neschopnosti vstřelit branku, si odvezly 3 body, poté co nám uštědřily lekci z produktivity, když ze tří šanci vstřelily 3 branky a my i přes převahu žádnou. Následně následovala výhra (1:3) na Moravské Slavii, kterou poprvé vedl Karel Jarůšek a v základní sestavě se poprvé po dlouhé zranění objevil Nikolas Burčík, který svým prvním gólem sezóny nasměroval náš tým k vítězství. Následovalo snadné domácí vítězství s Moravským Krumlovem 6:0. Černá středa, takhle by se dal jednoduše shrnout zápas v Bosonohách, kde se nám podařilo prohospodařit utkání, které jsme měli jednoznačně v našich rukách, když se Bosonohám podařilo otočit zápas během posledních 10 minut z 1:2 na 3:2. V následujícím utkání s Bystrcí se nám nepodařilo zachytit druhý poločas, za což Bystrc trestala a prohráli jsme 1:0. Od zápasu s Moravským Krumlovem jsme postrádali Radima Fialu a bylo vidět, že v zápasech s Bosonohami či Bystrcí, nám chyběla myšlenka v přechodové fázi. Po výhře doma s Vojkovicemi jsme jeli do Mutěnic, kde nám hráči Mutěnic názorně ukázali, jak se dře a bojuje o vítězství a jednoznačně nás přehráli 3:0. Následně přišel náš další domácí kolaps, když jsme uhráli pouze bod s Novosedly, které přijely s autobusem, který s nadsázkou zaparkovaly na svém velkém vápně. V zápase se nám nepodařilo přejít přes obranný val a vytvořit si nějakou větší šanci, což v konečném účtování je pouze bod a citelná ztráta, a to ještě před námi byly dvě venkovní utkání. Nejdřív v Lanžhotu, kde jsme poměrně jednoduchým přechodem do útoku a dobrým presingem podařilo vyhrát 3:0. 86 dní trvající podzimní část završilo utkání v Bučovicích, kde se prosadil netradiční střelec Král, který svým hattrickem otočil nepříznivý stav utkání, ve kterém jsme 2x prohrávali, na 2:3, a tak náš tým završil podzim vítězstvím.

26 bodů, to je závěrečný bodový účet, který se nám podařil nahrát během 15 zápasů, a to díky 8 výhrám, 2 remízám a 5 prohrám. Náš tým ztrácí 8 bodů na první Mutěnice, což se může na jednu stranu zdát hodně anebo taky málo, záleží, z jakého úhlu pohledu se na to díváte a když vezme do úvahu, v jakých zápasech jsme ztratili body, tak to i trochu zamrzí. Na druhou stranu v porovnání s loňskou sezónou, jsme také skončili po podzimu na 5. místě a loni jsme dokonce ztráceli ještě o bod víc na vedoucí Bzenec, lze tedy půl sezónu hodnotit jako uspokojující a aspoň má náš tým motivaci se dále zlepšovat během 4 měsíční zimní přestávky (plánovaný start soutěže je víkend 11.-12. března 2017).

Náš tým se může pyšnit druhým nejmenším počtem obdržených branek s 18 obdrženými brankami, před námi jsou už jen Mutěnice s 15 obdrženými góly. S produktivitou dopředu je to o něco horší, během podzimu se nám podařilo vstřelit jen 27. gólu, což je 10. místo v počtu vstřelených branek, přitom třeba Tišnovu se podařilo vstřelit o 11 gólů víc. Co se týče našich střelců, o nejlepšího bohunického střelce se dělí Burčík s Ullmannem a to se 6 vstřelenými góly, a to v porovnání s nejlepším střelcem soutěže s Honzou Urbanem z Bystrce, který má 18 gólů, je poměrně málo. Nezvyklým úkazem je, že 3. nejlepším střelcem týmu, je kapitán mužstva, a hlavně stoper Král, který zároveň odehrál každou minutu, což v celkovém součtu dělá 1369 minut, v tomhle ohledu je mu v patách druhý bohunický stoper Dominik Musil s 1361 minutami a třetí je Ondřej Ullmann. Dále náš tým patří společně s Bystrcí a Ivančicemi mezi 3 netrestané týmy červenou kartou. Podrobné statistky jednotlivých zápasů si můžete rozkliknout níže.