Důležitá výhra s Ráječkem

V sobotu jsme nastoupili k duelu s Ráječkem, který byl zároveň přímým soubojem o 5. místo v tabulce. Jakýkoliv zápas s Ráječkem  je vyhrocený a k vidění je vždy fotbal na vysoké úrovni, plný osobních soubojů a větším počtem gólů. Sobotní zápas nebyl žádnou výjimkou, což deklarují i statistiky utkání jimž vévodí 6 vstřelených branek a 2 červené karty. Zápas to byl od začátku nahoru, dolů, který lépe jak takticky, tak i mentálně, zvládli lépe naši hráči a po zásluze si připsali klíčovou výhru a tři body.

První větší šanci měli hosté, když v 7. minutě poslal Pšikal nebezpečný centr do vápna, který jen se štěstím proletěl vápnem, aniž by ho někdo tečoval za záda Grubera. Ve 14. minutě však zaúřadovali naši hráči, poté co Fiala se Šabršulou vyhráli důležitý souboj ve středu hřiště, po kterém míč vyvezl Šabršula, který následně krásnou přihrávkou mezi hostující beky vybídl k zakončení Burčíka, který propálil hostujícího brankáře, a poslal tak náš tým do vedení 1:0. V 16. minutě, vyslal Pospíšil do samostatného úniku Šemberu, jehož postup nekompromisně ukončil hostující brankář faulem, za který po zásluze viděl červenou kartu. Dalo by se říct, že zápas bude v tu chvíli rozhodnut, vedení 1:0 proti a to navíc proti oslabenému Ráječku. Ba naopak drama tím právě začalo. Ráječko nepřestalo ani za toho nepříznivého stavu bojovat, spíše naopak, jako by to nabudilo hosty ještě k lepší výkonu, začali si vytvářet pěkné kombinace, za což byli následně odměněni vyrovnáním v 27. minutě, když jsme ztratili míč před vápnem, který ukořistil Mičko, jenž si ho následně navedl na střelu, kterou dokázal brankář Gruber jen vyrazit, ale na dorážejícího Horáčka už bohužel nestačil, a Ráječko tak srovnalo na 1:1. V 37. minutě se podruhé v utkání prosadil Burčík, když si naběhl na centr Macha a hlavičkou k pravé tyči poslal náš tým do vedení. Ke konci poločasu ještě hosté stihli nastřelit pouze tyč, a tak Bohunice šly do kabin za stavu 2:1.

Na úvod druhého poločasu Ráječko vyrovnalo po standartní situaci, kterou zahrával Mičko a na kterou si naběhl Sedlák, který krásnou ranou pod horní tyč nedal Gruberovi šanci. Ráječko se po vstřeleném gólu zatáhlo a čekalo na nějaký brejk či na standartní situaci, a tak začalo dlouhé obléhání hostující obrany. Vzápětí jsme mohli jít opět do vedení, když Mach našel ve vápně Bachdasaryana, který bohužel trefil jen tyč. V 81. minutě nastoupil Hanusek, což se následně ukázalo jako dobrý tah Bohunického trenéra, jelikož během necelých deseti minut na hřišti přihrál na třetí a sám i vstřelil čtvrtý gól. V 82. minutě ve skluzu přihrál Čermákovi, který střelou k pravé tyči poslal náš tým potřetí do vedení. Hosté se snažili reklamovat ofsajdové postavení Čermáka, ale naneštěstí pro ně, se zapomněl jejich pravý obránce za obranou linií. V 87. minutě neudržel nervy na uzdě Mičko a za několik vulgárních výrazů směřovaných na rozhodčího viděl rovnou červenou kartu. V 90. minutě, se svým prvním gólem v bohunickém dresu blýskl Hasnusek, když zakončil svoji samostatnou akci, a stanovil tak konečný stav utkání 4:2 pro Bohunice.

V příštím kole A-mužstvo zavítá na horkou půdu do Ivančic, které se na jaře potkaly s výbornou formou, takže naše mužstvo nečeká nic lehkého, ale pokud naváže na bojovný výkon s Ráječkem, tak určitě velkou šanci si odvést nějaké ty body. Zápas má výkop v 16:00 a odjezd autobusu je v 14:15.