Bohunice remizovaly v Tišnově

AFK Tišnov

TJ Tatran Bohunice

2:2  (0:0)

Branky: 70. Švancara, 71. Sodomka - 69. Král, 88. Hlavoň               ŽK: Schneider - Šabršula

Rozhodčí: Vodák - Vařacha, Laštůvka  (Richtr)

Bohunice: Roblík - Pospíšil, Král, Musil, Masařík - Šabršula (72. Mach), Vavřík, Fiala, Hrazdíra                               (78. Baghdasaryan) - Hlavoň, Ullmann

Tišnov: Juříček - Čoupek, Chlup, Zdražil (78. Hansl), Schneider, Babička (46. Sodomka), Švancara,                Traore (87. Krejčíř), Bubeníček, Outrata, Kuldan

Reportáž

Naši hráči chtěli v nedělním utkání odčinit úvodní zaváhání v brněnském derby se Spartou, ale v cestě jim stál velice těžký soupeř z Tišnova. Sice nováček soutěže, ale zároveň i jeden z favoritů nového ročníku, který ve svém kádru má několik velice kvalitních hráčů, jako Švancaru, Čoupka Traoreho nebo Schneidera.

První větší šanci zápasu měl Švancara, když se ve vápně prokličkoval až ke střele, se kterou si ale brankář Roblík poradil. První bohunickou šanci měl Ullmann, když po kombinaci s Hlavoněm a Vavříkem se dostal až před domácího gólmana, kterého dokázal i prostřelit, ale jeho střelu dokázal ještě jeden z domácích obránců skluzem na brankové čáře vyrazit. Ve 33. Minutě měl velkou šanci Traore, když po přesném balonu za obranu se vydal sám proti Roblíkovi, který si s jeho zakončením dokázal poradit.

V 51. minutě napřáhl z 25 metrů domácí Sodomka, jeho střela však naštěstí skončila na břevně Roblíkovi branky. V 59. Minutě měl opět velkou šanci Traore, když si obhodil bohunického obránce a šel tak z úhlu na branku, jeho střela skončila jen v boční síti. I přes velký tlak domácího Tišnova se jako první prosadil náš tým, když v 69. minutě po rohovém kopu Hlavoně, uklidil míč do sítě Král. Bohužel se z vedení náš tým moc dlouho neradoval, když se Tišnovu podařilo během 3 minut otočit stav utkání na 2:1. Nejdříve se parádní trefou zpoza vápna trefil Petr Švancara a následně Sodomka dokončil obrat, když zcela nehlídán po rohovém kopu, propálil Roblíka. V 76. minutě mohl vyrovnat opět z rohového kopu Musil, ale jeho hlavičku vytáhl pohotový Juříček. S ubývajícím časem, naši hráči šli do většího rizika, což se jim v samotném závěru utkání vyplatilo, když po jednom z rychlých přechodů do útoku se míč dostal k Baghdasaryanovi na pravou stranu, který poslal načechraný centr na zadní tyč, kde byl Hlavoň a hlavičkou stanovil výsledný účet utkání na 2:2.

Nedělní utkání bylo prvním v tzv. anglickém týdnu, který čeká na naše hráče, když už ve středu narazí doma od 17:30, ve vloženém 14. kole, na Rousínov a už v sobotu je opět doma čekají Boskovice.

Video

Ohlasy

Fotbalunas.cz

Lukáš Kříž (trenér - TJ Tatran Bohunice):

Jeli jsme do Tišnova v roli outseidra, protože nám před sezonou odešlo několik klíčových hráčů. Do zápasu jsme proto vstoupili s obměněnou taktikou. Naše hráče jsem upozorňoval, že za soupeře nastoupí exligisté jako Švancara, Traoré, Schneider, ale ti kluci už mají něco za sebou, a roky přicházejí. Takže my jsme se na to připravili a nenechali jsme se zaskočit. Zápas jako takový, byl velice vyrovnaný, pro diváky určitě hodně zajímavý, protože akce střídala akci na obou stranách. Remíza byla určitě zasloužená, shodli jsme se na tom i s kluky z Tišnova.

Hajsler (vedoucí mužstva - AFK Tišnov):

Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. Soupeř hrozil především z protiútoků a standartních situacích. Škoda že jsme vedení neudrželi, protože kdyby Traoré zvýšil na 3:1 bylo by rozhodnuto. To se nám bohužel nepodařilo, ale musím přiznat že Bohunice hrály výborný fotbal a remíza je spravedlivá. Beru v potaz, že před sezonou přišli noví hráči, v týdnu byl navíc odvolán trenér, takže tým si musí ještě sednout.