Bohunice přehrály Bučovice

V sobotu naše mužstvo odehrálo své první jarní domácí utkání a naším soupeřem byly Bučovice, které jsme v posledním podzimním utkání porazili 2:3. Sobotní utkání mělo úpně jiný ráz než první jarní utkání s Rousínovem a to i díky dobře připravenému trávníku, který svědčil našemu kombinačnímu stylu, díky kterému jsme jednoduše překonávali hostující obranu. Naprostá dominance našeho týmu, takhle jednoduše by se dal popsat průběh prvního poločasu. Během první půle naši hráči nepustili soupeře do žádné šance a navíc ani k jediné střele a nebýt dvou sražených centrů, které skončily rohovým kopem, tak by se hosté z Bučovic ani k naší šestnátce nepřiblížili.

Bohunice měly, stejně jako minulý týden, výborný vstup do utkání, když hned v první minutě zahrozili před hostujícím brankářem, když se po levé straně uvolnil Hlavoň, jež následně poslal centr do vápna, na který nejprve nedosáhl Burčík, ale cestu k němu si našel Mach, ale těsně před ním mu míč ukopl jeden z bučovický obránců. Z následného rohu vznik nebezpečný závar, který opět neposlední chvíli hostující obrana řešila odkopem na roh. Za úvodní tlak byli naši hráči odměněni gólem, když v 5. minutě Mach přesně našel ve vápně Burčíka, který nádherně sklepl na Ullmanna a ten se v tváří tvář hostujícímu brankářovi nemýlil, a poslal tak náš tým do brzkého vedení. Naši hráči se poučili z minulého utkání a po rychle vstřeleném gólu nepřestali hrát a ba naopak si dokázali vytvářet krásnými kombinacemi další šance. Do další velké šance se dostal Hlavoň, když ho pěknou prostrkávačkou vyslal Šabršula, ale jeho zakončení jen těsně minulo pravou tyč. V probíhající 22. minutě se po levé straně uvolnil Mach, který přesně našel Ullmanna, jehož zakončení skončilo jen na pravé tyči, od které se příhodně míč odrazil na osamoceného Burčíka, kterému zbývalo jen doklepnou míč do brány, a tak jsme se ujali vedení 2:0. Následně Král vybídl k zakončení dlouhým pasem za obranu nabíhajícího Hlavoň, kterému chyběl jen větší důraz v koncovce. V 29. minutě se dostal ke střele zpoza vápna Šabršula, ale jeho střela se nevešla mezi tři tyče. O několik okamžiků později se opět Šabrašula proháčkoval hostující obranou, ale na poslední chvíli mu bučovický obránce ukopl míč z nohy na roh.

Do druhé půle jsme vletěli stejně jako do té první, tlakem na míči, rychlým přechodem do útoku a presinkem jsme si hned od začátku vytvářeli šance. V 52. minutě, naši hráči dokázali vykombinovat situaci u rohového praporku a z následného centru Masaříka se hlavou prosadil svým druhým gólem v utkání Burčík, který tak poslal náš tým už do trojbrankového vedení. O chvíli později po krásné kombinaci na jeden dotek od našeho vápna se dostal k centru z levé strany Ullmann, na který si naběhl Burčík a jen několik centimetrů ho dělilo od dovršení hattricku. V 61. minutě se k první střele, pokud se to dá tak nazvat, dostali hosté, ale střela hostujícího útočníka přestřelila domácí bránu snad o 10 metrů. Ke konci druhé půle měl ještě šanci Ullmann, když se uvolnil na pravé straně, ale jeho střela z hranice velkého vápna šla mimo pravou tyč, a tak se náš tým dočkal první jarní výhry.

V příštím kole je na řadě první jarní derby, jelikož máme namířeno do Komárova na Spartu Brno, která je na jaře 100%, když ve dou domácích utkání porazila Mutěnice 1:0 a Bosonohy 3:2. Zápas má výkop už ve 14:00 oproti rozpisu, z důvodu abychom nemuseli hrát utkání na umělé trávě.