Bohunice porazily první Mutěnice

V předehrávaném 26. kole do Bohunic přijel lídr tabulky KP, Mutěnice. Mutěnice, jež vedly soutěž o jeden jediný bod před Tišnovem, mohly odskočit v případě výhry už na 4 body, a mohly tak Tišnov vystavit tlaku před víkendovým zápasem. Nedá se říct, že bychom byli lepší týmem v zápase. Oba týmy tvrdě bojovali a chtěli uspět, ale tentokrát štěstíčko přálo více našemu týmu. Zápas se odehrával na vysoké fotbalové úrovni a k vidění bylo několik krásných kombinací a nespočet gólových šancí, ale také i několik individuálních chyb. Asi bychom se nemohli divit, kdyby po první patnácti minutách Mutěnice vedly o dvě či tři branky, ale své šance zahodili a navíc  náš tým podržel výborným výkonem brankář Roblík. My jsme v zakončení dokázali z minima vytěžit maximum, a tak jsme, 3 kola před koncem, zamotali boj o titul v krajském přeboru.

Neuběhla ani celá první minuta utkání a už jsme museli vykopát míč z brankové čáry, poté co se po naší pravé straně uvolnil mutěnický záložník, který poslal do vápna střílený centr. Centr vyrazil brankář Roblík nešťastně přímo na hostujícího Koplíka, který sice střelou překonal našeho brankáře, ale na brankové čáře ho zastoupil Masařík. O minutu později se na Roblíka valila další pohroma, když Král promáchl, a tak se Čepil mohl sám vydat na bohunického brankáře, který se však blýskl výtečným zákrokem a mutěnického útočníka vychytal. A s končící jedenáctou minutu měly Mutěnice další obraovskou šanci, když opět přišel centr z pravé strany na, ve vápně nehlídaného, Čepila, který však tento centr nedokázal usměrnit do brány. Opět se staré rčení "nedáš, dostaneš" potvrdilo, když jsme se dokázali prosadit hned z naší první šance, poté co se po pravé straně uvolnil Mach, jež poslal střílený centr po zemi do vápna, který sice nenašel žádného spoluhráče, což ho nemuselo mrzet, protože si ho do vlastní brány smolně srazil Maršálek. zbytek poločasu se odehrával ve vysokém tempu i přes enormní vedro, ve kterém se zápas hrál. Bylo to nahoru dolů, ale už bez žádné větší šance, a tak jsme šli do kabin s nadějným náskokem 1:0.

Úvod druhé půle měli opět lepší hosté, sanžili se nás dostávat pod tlak pressingem a rychlým dorážením. V 52. minutě měl šanci hostující Drápal, když si naskončil na centr z levé strany, ale Roblík ho pěkným zákrokem vychytal. V 63. minutě, si na rohový kop Hrazdíry naběhl Král a hlavičkou přidal důležitý druhý gól Bohunic. V 69. minutě se po levé straně uvolnil hostující záložník a poslal centr do vápna, který přizvidhl Musil, ale Roblík byl v plné pohotovosti a dokázal míč ještě vyrazit na roh. V 80. minutě měl 100% gólovou šanci Fiala, když byl sám na malém vápně, ale bránu přestřelil. O minutu později Burčík využil nedorozumnění v obraně Mutěnic, když se dotal k míči v pokutovém území, ale než stačil něco vymyslet, byl ze zadu faulován hostujícím brankářem a rozhodčí Hudec nařídíl pokutoví kop. Penalty se ujal Král, a i přesto že mu hostující brankář vystihl stranu, tak dokázal poslat náš tým do trojbrankového vedení. V 87. minutě jsme měli možnost rohového kopu, jehož exekuce se ujal Fiala, jako první se k míči ve vápně dostal Král, který tak mohl zkompletovat hattrick, ale jeho střelu dokázál mutěnický brankář vyrazit jen před sebe na kopačku Ullmanna, který ho už prostřelil a zpečetil tak výsledek 4:0. Díky předehrávce má A-mužstvo o víkendu volno a znova se představí až 10.6. v Novosedlech. Odjezd autobusu je naplánován na 14:30.

Zápas se předehrával z důvodu, že se v sobotu bývalý hráč Bohunic Lukáš Trávník, jež v součastnosti obléká dres právě Mutěnic, bude ženit. Za všechny bývalé spoluhráče a vedení klubu bychom chtěli Lukášovi a Kristýně popřát všechno nejlepší a hodně štěstí na jejich společné cestě životem.