TJ Tatran Bohunice

2

FC Sparta Brno

1

V úvodním kole Jihomoravského krajského přeboru narazily Bohunice v brněnském derby na Spartu Brno. I přes nervóznější začátek utkání, Bohunice postupně převzaly otěže zápasu a díky brankám Ullmanna a Jukla, šly do dvoubrankového vedení. Sparta i v 10 hráčích dokázala deset minut před koncem snížit na 2:1, a to díky brance Jakše, ale na vyrovnání se už nezmohla, a tak 3 body zústávají doma.

Úvod zápasu byl opatrnější, bylo vidět, že žádný z týmů nechce na začátek udělat chybu. První větší šanci utkání měl na kopačce domácí kapitán Král, když se snažil dorazit za brankovou čáru střílený centr Musila, bohužel jeho pokus dokázal sparťanksý gólman s vypětím všech sil na brankové čáře zastavit. Následně měl stoprocentní gólovou šanci Táborský, když ho na zadní tyči našel centrem Ullmann, Táborský však nedokázal zamířit přesně mezi 3 tyče. V 25. minutě, se už naši hráči mohli radovat, když na roh Gremmela si naskočil Ullmann, a poslal tak náš tým do vedení 1:0. Do konce první půle a na začátku půle druhé jsme kontrovali vývoj zápasu, ale žádnou větší šanci jsme si nedokázali vytvořit, jelikož nám chyběla finální přihrávka. V 50. minutě měl dobrou šanci Král po rohovém kopu Gremmela, ale jeho hlavička šla mimo hostující bránu. Potřebný klid, v podobě druhé branky, nám dala nová letní posila Jukl, když napřáhl zpoza velkého vápna a krásnou střelou nedal hostujícímu Prachařovi šanci, a tak v prvním startu v bohunickém dresu dokázal vstřelit branku. V 56. minutě, nám rozhodčí Hudec neuznal branku pro domnělý faul Píška ve vápně, poté co si dlouhý aut Krále srazil jeden hostujících hráčů do vlastní brány. V 67. minutě viděl hostující Tofl červenou kartu, poté co zezadu sestřelil Macha bez úmyslu hrát míč. Vyloučení dodalo Spartě nový impuls, jako kdyby hráče vytrhlo z letargie po obdrženém gólu, což se jim podařilo přetavit i v gól, který v 78. minutě trefil po rychlém brejku Jakš. Víc toho do té doby kvalitní bohunická defenzíva nepřipustila, a proto jsme se mohli radovat z prvního vítězství v sezóně.

V příštím kole zavítáme na půdu dalšího brněnského rivala Dosty Bystrc, která ve svém úvodním kole dokázala porazit venku Bučovice. Zápas má výkop v neděli od 16:30 v Bystrci.