Bohunice podlehly v přípravě Blansku

V sobotu náš tým sehrál svůj první přátelský zápas a hned na úvod je čekal nejtěžší soupeř z celé zimní přípravy, zástupce MSFL, Blansko. Soupeř z Blanska, pro něhož to byl 3. přípravný zápas, předčil náš tým ve všech ohledech, fyzičce, technice i v bojovnosti a potvrdil tak předzápasové předpoklady. Sobotní střetnutí bylo zajímavé i z důvodu, že za Blansko nastoupil Stanislav Píšek, bývalý bohunický kapitán a stoper, a za Bohunice nastoupili dva bývalí hráči Blanska Ullmann s Pospíšilem. I když konečný výsledek 6:0 (2:0) vypadá hodně, musíme brát v potaz, že šlo o první přípravný zápas a náš tým si dokázal vytvořit několik dobrých kombinací i několik vyložených gólových šancí, které bohužel jsme nedokázali proměnit ve vstřelené branky, a korigovat tak výsledek.

FK Blansko

6

TJ Tatran Bohunice

0

Poločas: 2:0                        Rozhodčí: Filip Sedlář - Jiří Roučka, Roman Cápal

Branky: 36. Kolařík z pen., 38. a 67. Kratochvíl, 51. Minx, 63. Feik, 76. Stehlík

Diváků: 50

Blansko: Juran - Gromský, Píšek, Koláček (61. Feik), D. Pospíšil - Kratochvíl, Kolařík - Chloupek, Trtílek (61. Prudil), Minx (61. D. Šmerda) - Stehlík

Bohunice: Gruber (46. Roblík) - Čermák, Král, Musil, Vavřík - M. Hrazdíra (Macháček), Hlavoň (Mach), Fiala (Šabršula), Šembera - Ullmann, Baghdasaryan (Burčík)

První příležitost otevřít skóre měl v 7. min. Trtílek, kterého uvolnil Stehlík, domácí útočník však trefil pouze tělo včas vyběhnuvšího brankáře Grubera. Ten si v 16. min. poradil také s trestným kopem Kratochvíla a ve 23. min. si na něm vylámal zuby i zakončující Stehlík. Ve 27. min. se po rohovém kopu dostal k hlavičce Píšek, Gruber však byl znovu na svém místě. Na druhé straně se proháčkoval obranou Hrazdíra, ale než se dostal ke střele, tak mu míč ukopl jeden z domácích obránců. Deset minut do konce poločasu se naši hráči dožadovali odpískání penalty za faul na Bachdasaryana, což rozhodčí nevyslyšel a z následného kontru Blanska, na jejímž konci byl Minx a jehož střelu vyrazil rukou nad bránu bohunický stoper, ale v tomhle případě už se penalta pískala, kterou proměnil Kolařík, a otevřel tak skóre na 1:0. Než se naši hráči dokázali vzpamatovat, udělali několik chyb v rozehrávce, které musely hasit až faulem před šestnáctkou a trestný kop poslal ukázkově přes zeď Kratochvíl, a zvýšil tak na 2:0.

Druhá půle byla ještě zajímavější, i když se prosazovali jen domácí.  První větší šanci druhé půle měl Burčík, když náš tým zahrával nepřímý volný kop po malé domů, ale nepodařilo se mu dorazit z brankové čáry rozehrávku Vavříka. V 51. min. vyrazil Roblík povedenou střelu Chloupka, jež mířila do růžku branky, ale dorážející Minx se už prosadil. V 63. minutě se prosadil z rohového kopu Feika. V 70. minutě měl šanci Macháček, poté co dobrým presinkem vybojoval míč, ale nastřelil jen tyč domácí brány. Konečný stav utkání stanovili Kratochvíl se Stehlíkem.

Na webových stránkach FK Blanska je k dipozici několik fotek z našeho vzájemného střetnutí více v odkazu, zde: web FK Blansko

V příštím zápase, v sobotu 4.2.2017 od 17:00, se náš tým střetne s týmem KP, s Ivančicemi.