Bohunice podlehly Tišnovu

V sobotu k nám do Bohunic přijel lídr krajského přeboru Tišnov, tým jež aspiruje na vítězství v soutěži, a který má ve svém týmu několik exligových fotbalistů. Je těžké hodnotit takovéto utkání, které sice podle výsledku vypadá jednoznačně, ale na druhou stranu, výsledek 3:0 je příliš krutý. Musíme uznat, že si Tišnov odvezl po zásluze 3 body, ale náš tým si zasloužil vstřelit alespoň jednu branku, hlavně za předvedenou hru ve druhém poločase. Divácky rozhodně zajímavý zápas, čemuž nasvědčovala i divácka kulisa, která zavítala do Bohunic. Přes 350 diváku (rekord sezóny), vidělo zápas nahoru dolu.

Do zápasu jsme vstoupili s přemírou respektu k soupeři, jež svými kvalitami, zejména při přechodu do útoku, jasně ukázal, proč je v čele tabulky. Možná lehká nervozita na začátku utkání znemožnila našim hráčům zcela chytit začátek utkání. Nedůraz v osobních soubojích, nepřesnosti v rozehrávce způsobily, že si Tišnov hned od začátku utkání vytvářel nebezpečné šance. V 21. minutě se uvolnil na hranici vápna Švancara, napřáhl a dělovkou prostřelil Grubera. Tišnov stále nepolevil a vytvářel si gólové šance a nebýt lakoty Traorého v zakončení, mohlo být daleko hůře. S přelomem půle prvního poločasu jsme se začali pomalu osmělovat a také jsme si začali vytvářet šance. Bohužel, v 32. minutě zahrál Masařík rukou u pravé postraní čáry, a tak rozhodčí nařídil volný přímý kop. K exekuci se postavil Petr Švancara, který sice nenašel adresáta ve vápně, ale v následném chumlu před Gruberovou bránou se dokázal nejlépe zorientovat hostující Sedlo, který dokázal prostřelit klubko hráčů, a poslal tak Tišnov do dvoubrankového vedení. Bohunice mohly vzápětí snížit, když se dostal ke střele uvnitř vápna Ullmann. Střelu hostující brankář Doležal pouze vyrazil před sebe, ale následná dorážka Fialy postrádala razanci. Ke konci poločasu měl náš tým optickou převahu, dokázal si vytvořit několik standartek a rohů, ale k žádnému většímu ohrožení brány nedošlo.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji než hosté, podařilo se nám navázat na konec první půle, měli jsme dokonce několik pěkných úniků po křídlech, ale tentokrát nám chyběla kvalitnější finální přihrávka či nějaké překvapivé zakončení. Úvodní tlak, během kterého jsme hostům skoro nepůjčili míč, razantně ukončil, v probíhající 59. minutě, opět Švancara, když se po nenápadné akci proháčkoval až do vápna, kde ho dokázal zastvait až Musil, a to jen za cenu faulu a následné penalty, kterou nadvakrát proměnil Traoré. V 80. minutě jsme dokázali rozvlnit síť, ale bohužel se Ullmann v době zakončení nacházel v ofsajdu, a tak jsme Tišnovu podlehli 3:0.

Krajský přebor nečeká a tak je potřeba přeskupit síly a na Velikonoční sobotu porazit venku Boskovice. Zápas začíná v 16:00.