Branky: 0 - 52. Pavlas             ŽK: Ullmann - Cigánek, Zavadil, Loup

Rozhodčí: Martinec - Paulík, Hanák  (Brtníček)

Bohunice: Gruber - Čermák (77. Macháček), Král, Fiala, Musil - Šabršula (36. Hrazdíra), Vavřík,                             Hlavoň (62. Lidmila), Mach, Ullmann, Baghdasaryan (72. Pavlík)

Sparta Brno: Šurkala - Vítek, Loup, Foukal, Hodek, Zavadil - Paták (85. Valíček), Lerch, Cigánek,                            Hajn (83. Borovský) - Pavlas (72. Zeman)

Reportáž

Neúspěšný start do nové sezóny mají za sebou hráči A-mužstva, když v úvodním kole nové sezóny podlehli v brněnském derby Spartě Brno. Je velice těžké hodnotit uplynulé utkání, jelikož našim hráčů se nedala upřít snaha a bojovnost v utkání, ale na hráčích byla vidět nesehranost a možná i lehká nervozita. Oproti jarní části sezóny bylo v týmu hned 5 nováčků a navíc základní sestava, ve složení ve kterém nastoupila od úvodních minut, spolu nesehrála ani minutu, i proto,že náš tým nesehrál generálku, která měla být zároveň i 1. kolem krajského poháru, a to z důvodu nedostavení se domácích hráčů Šaratic k utkání.

Úvodní poločas nové sezóny patřil Bohunicím, když naši hřáči po většinu času drželi míč a snažili se kombinovat, ale do žádné větší šance se přes dobře poskládanou obranu Sparty se nedostali. Největší šanci prvního poločasu měli hosté ve 40. minutě, když se po centru z levé strany dostal k zakončení zcela nehlídaný Paták, který ještě nezištně zvolil přihrávku na Lercha, který zakončoval do prázdné branky. Jeho branku však rozhodčí neuznali z důvodu jeho postavení v ofsajdu. V závěrečných sekundách prvního poločasu měl ještě výraznější šanci Mach, který šel po přihrávce Ullmanna, sice z úhlu, ale sám na hostujícího brankaře Šurkalu, kterého ale nepřekonal, a tak první poločas skončil 0:0.

V 52. minutě se po dlouhém balonu dostal trochu se štěstím Pavlas, který přesnou ranou k pravé tyči nedal Gruberovi šanci a Sparta se tak ujala vedení 0:1. Bohunice mohly vzápětí vyrovnat, když hostující brankář neudržel v rukavicích lehkou střelu Musila, ale k vypadenému balónu se neodstal ani jeden z bohunických útočníků. Gól se nepodařilo vstřeli našim hráčů ani ze závaru, který vznikl z následného rohového kopu. V 66.minutě byl velice blízko ke gólu Hrazdíra, když po centru Macha nedokázal svoji dorážku umístit do odkryté brány. Ve zbytku druhé půle naši hráči měli tlak a do zadu hráli na větší riziko, ale nepodařilo se jim už vytvořit žádnou větší šanci a ani Spartě se nepodařilo využít žádný ze svých brejků, což znamenalo že Sparta Brno porazila naše mužstvo po dlouhý 11 letech na naší půdě.

V příštím kole naše hráče čeká opět těžký los, když míří na půdu jednoho z favoritů a zároveň i nováčka soutěže Tišnova. Zápas se uskuteční v neděli 21.8.2016 od 16:30.