Bohunice nestačily na Boskovice

O Velikonoční sobotě naši hráči zavítali do Boskovic a výlet to nebyl zrovna úspěšný. Po Tišnovu jsme si totiž připsali druhou porážku v řadě. Dva rozdílné poločasy byly k vidění v Boskovicích. První poločas bez větší aktivity, dravosti a bojovnosti, za což jsme byli potrestáni dvěma góly, i když jeden z nich padl z ofsajdového postavení, který velmi poznamenal zbytek zápasu.

Bohužel jsme vůbec nezachytili vstup do utkání a hned z první akce domácích Boskovic jsme inkasovali. Nutno podotknout, že gól padl po chybě pomezního rozhodčího, když neodmával ofsajdové postavení domácího útočníka. Na druhou stranu velice jednoduchá, ale účinná akce domácích, když rychle přenesli míč z jedné strany na druhou, následný centr z levé strany přesně našel spoluhráče, který našel zpětnou přihrávkou nehlídaného boskovického záložníka, nabíhajícího ze druhé vlny, jehož střelu tečoval za brankáře Grubra Přikryl, který se v době střely nacházel v ofsajdu. Ve 14. minutě jsme zahrávali rohový kop, který dokázala domácí obrana ubránit pomocí dlouhého odkopu na osamoceného Staru, který využil zaváhání bohunický obránců a mohl jít sám na gólmana Grubra, který ale vytáhl důležitý zákrok a zlikvidoval jeho nájezd. O dvě minuty později se už boskovice mohli radovat. V 16. minutě, zvýšil vedení domácích Boskovic Kamenický, když krásnou střelou, z pravé strany, překonal Grubra. Zbytek prvního poločasu moc fotbalové krásy nepřinesl. Většinou se hra odehrávala ve středu hřiště hra byla často kouskovány nedovolenými zákroky domácích, což nedovolovalo si vytvořit nějaký větší tlak.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně, většinu poločasu jsme sice drželi míč, ale k ničemu kloudnému to moc nevedlo, nadruhou stranu Boskovice hrozili z nebezpečných brejků, které se gólmanovi Gruberovi podařilo zlikvidovat. Bohunice si dokázaly vytvořit pouze 2 nebezpečné akce.. Nejprve Táborský vyslal tvrdou střelu zpoza vápna, kterou dokázal na poslední chvíli domácí brankář vyrazit na břevno a v 75. minutě po rohovém roku se dostal k zakončení hlavou Král, ale jeho hlavička skončila mimo tři tyče.

Není důvod podléhat skepsi, před námi je ještě 10 zápasu a 30 bodů ve hře. V nejbližší době nás čekají dvě velice důležitá utkání, které když se nám podaří zvládnout, tak to může výrazně zamíchat tabulkou. Už v sobotu, se utkáme na domácím hřišti s Ráječkem, které v posledním zápase doma podlehlo Tišnovu 2:0. Následně nás čeká zajížďka na horkou půdu v Ivančicích.

Chete vidět Bohunice na živo v televizi? Stačí hlasovat pro náš duel s Vojkovicemi v rámci projektu České Televize, který přináší přímé přenosy z nižších soutěží na kanálu ČT Sport, hlasování na webu ČT, po kliknutí na logo ČT Sport.