A-tým zaslouženě podlehl Lanžhotu

TJ Sokol Lanžhot

3

40' a 78' Kleiber, 52' Tóth

TJ Tatran Bohunice

0

Sestavy

V sedmém kole krajského přeboru A-tým zavítal ve šlágru kola do Lanžhota, který zažíval slavnostní víkend, jelikož v době konání utkání v Lanžhotě probíhaly hody, a proto měl zápas netradičně výkop už v 10:15. I přes vydatný déšť, který skrápěl Lanžhot, si na stadion Na Šlajsi našlo cestu přes 630 diváků, což je nejvyšší návštěva sezony. I když dosavadní vzájemná bilance v krajském přeboru mírně favorizovala náš tým, jelikož jsme v předchozích 4 zápasech 4x Lanžhot porazili a to i bez inkasované branky. Domácí však v přímém souboji o první místo přehráli náš tým a v klidu si dokráčeli pro vítězství 3:0 a první místo v tabulce.

Větší část prvního poločasu se odehrála ve středu hřiště, bylo k vidění spousta osobních soubojů, ale mírnou převahu na míči měli domácí. Do 39. minuty však nebyla vidět žádná větší šance na jedné či druhé straně, pouze několik střel z dálky se kterými neměl ani jeden brankář problém, jelikož nemířily mezi 3 tyče. Zlomovým bodem utkání byla inkasovaná branka před koncem první půle, když se náš tám nechal strhnout na levou část hřiště, čímž jsme uvolnili prostor pro dalekonosnou střelu domácího stopera, kterou brankář Dang dokázal vyrazit pouze před sebe na dobíhajícího Kleibera, který s dorážkou neměl žádné větší problémy. Místo toho, aby nás obdržený gól probudil do druhé půle, tak naopak. Ve druhé půli jsme propadli ve hře dopředu, nepodrželi jsme míč, natož abychom si vůbec vytvořili nějakou větší kombinaci, což byla voda na mlýn domácím hráčům, kteří se postupem času dostávali do jedné větší šance za druhou. Nejprve v 52. minutě zvýšil na 2:0 Tóth, když zcela nehlídán hlavičkoval na přední tyči, a poté opět Kleiber 10 minut před koncem efektně patičkou zakončil míč, který Dang nedokázal udržet ve své náruči.

Lanžhot byl v utkání jednoznačně lepším týmem, a tak nám nezbývá nic jiného než se z téhle prohry poučit do nadcházejících zápasů, jelikož nás nečeká nic jednoduchého. I když k nám do Bohunic v sobotu zamíří papírově slabší soupeř Veselí, tak je potřeba zápas nepodcenit a úspěšně vstoupit do anglického týdne, jelikož následující týden jedem ve čtvrtek do Mor. Krumlova a v neděli do Ráječka a pak k nám přijedou Mutěnice. Zápas má v sobotu výkop v 15:30. Náš tým sice po porážce klesl na 3. příčku tabulky, tak nadruhou stranu ztrácí pouze 2 body na vedoucí Lanžhot a má stejně bodů jako Bystrc či Svratka, kteří spolu v uplynulém kole remizovali 3:3.