A-tým přehrál Vojkovice

V sobotu jsme zavítali na půdu papírově slabších Vojkovic. Zápasy s takto houževnatými týmy, obzvlášť v jejich domácím prostředí bývají obtížné a většinou je enormně důležité, kdo vstřelí první branku, což se i v sobotu potrvrdilo. Do 20. minuty to byl tuhý boj o střed hřiště, po naší vstřelené brance Vojkovice otevřely hru, což byla voda na mlýn pro naše krajní záložníky. Konečný výsledek 1:4 neodpovídal naší předvedené hře, zejména ve druhé půli. Jednoduše by se to dalo shrnout jako festival spálených šancí, jelikož tolik šancí si vytvořit a zároveň je i spálit, se nám za celou sezónu ještě nepodařilo. V zápase s Vojkovicemi nás to sice mrzet nemuselo, jelikož jsme měli dostatečný náskok z první půle, ale takové klíčové momenty rozhodovaly daleko důležitější zápasy, které jsme prohráli, a to nemusíme chodit ani moc do minulosti, zápasy s Bosonohami a Bystrcí jsou tím zářným příkladem, i to je jeden z důvodů, proč tuto sezónu se nepereme o úplnou špici tabulky.

Do zápasu jsme měli vlažnější vstup, chyběla nám bojovnost, rychlejší dostupování k hráčům a držení míče. S přibývajícími minutami na časomíře se náš výkon rapidně zlepšoval. Narůstajícím tlakem na hostující obranu jsme ji dostávali pod tlak, a začala tak dělat chyby. První větší šanci zápasu měl Táborský, když zpracoval dlouhý nákop Hrazdíry a následně obešel tři protihráče, ale v zakončení mu chybělo o něco víc přesnosti, jelikož jen těsně minul levou tyč, ale moc dlouho ho to mrzet nemuselo, jelikož se podílel na prvním našem vstřeleém gólu. Ve 23. minutě, Burčík s Pospíšilem vykombinovali situaci u levé postraní čáry, z čehož těžil právě Pospíšil, jelikož se mu otevřel prostor po levé straně, následně přihrávkou pod sebe vybídl ke střele Táborského, která pouze skončila odrazem od břevna těsně před brankovou čárou, ale dobíhající Hlavoň už míč za brankovou čáru usměrnil. V 26. minutě se po pravé straně uvolnil Mach a poté co obešel 1 na 1 hostujícího beka, mohl postupovat sám na bránu. Ve vápně však ještě volil přihrávku na Burčíka místo střely, ale to Vojkovická obrana přečetla. V 31. minutě, se snažil samostatnou akcí prosadit Burčík, ale jeho zakončení srazila hostující obrana na roh, který jsme ale dokázali proměnit ve druhý gól, poté co si na roh Hlavoně naběhl Musil a hlavičkou přes celé malé vápno a minimálně 5 protihráčů, poslal náš tým do dvoubrankového vedení. V rozpětí tří minut se Musil mohl radovat hned dvakrát, tedy víckrát než za celý zbytek sezóny, když dostal přihrávku od Pospíšila, 15 metrů před hranicí velkého vápna, a krásnou ránou svojí slabší pravou nohou navýšil skóre už na 0:3.

Hned na úvod druhé půle měl obrovskou šanci Burčík, poté co mu zpětnou přihrávkou míč poslal Táborský, ale Burčík jen nastřelil brankáře. V 58. minutě se rozvlnila Vojkovická síť znova, tentokrát však gól nebyl uznán pro postavení Táborského v ofsjadu, čemuž předcházelo krásné uvolnění Macha na pravé straně. V zápětí se Mach uvolnil znovu, tentokrát přihrávkou našel Táborského, který ji šikovně pustil až na Hlavoně a ten se nemýlil. V 64. minutě byl v permanenci opět Mach na pravém křídle, tentokrát volil střelu v zakončení, ale hostujícího brankáře nepřekonal. Levá Vojkovická strana hořela a Mach si tam dělal co chtěl. V 70. minutě šel dokonce sám na brankáře, ale svoji příležitost neproměnil. V 74. minutě, jsme nudrželi koncentraci, pomalu jsme dostoupili k hráči na levé straně, který tak měl dostatek času najít do vápna nabýhajícího Poláčka, který hlavičkou zabránil Roblíkovi v jeho čtvrtém čistém kontu. V 80. minutě vyslal Lidmila do samostaného úniku Ullmanna, který však v zakončení minul bránu. V samém závěru mohl ještě jít sám na bránu Macháček, ale jeho postup zastavil praporek pomezního rozhodčího pro domnělý ofsajd, a tak jsme si připsali vítězství sice jen 1:4, ale nesmírně důležité po dvou domácích ztrátách.

Nezapomeňte, už tuto středu 31.5. od 17:30 se A-tým doma střetne s Mutěnicemi, takže neváhejte a přijďte se podívat na jeden z nejatraktivnějších domácích duelů sezóny.

Jaké jsou vyhlídky do posledních tří kol sezóny a co vlastně rozhoduje o postavení v tabulce?

Nakonec se tedy podíváme do stanov FAČRu, respektive článku 8 a odstavců 1 a 2, co teda vůbec rozhoduje o postavení v tabulce:

1. Počet bodů nasbíraných za celou sezónu
  2. Větší počet bodů získaný ve vzájemných utkáních
  3. Lepší brankový rozdíl ze vzájemných utkání
  4. Větší počet vstřelených branek ve vzájemných utkáních
  5. Lepší brankový rozdíl ze všech utkání v soutěži
  6. Větší počet vstřelených branek ze všech utkání v soutěži

Tedy v případě shodnosti bodů s Ivančicemi, bychom skončili až nimi, na základě 3. kritéria, jelikož skóre ze vzájemných utkání je 3:4 ve prospěch Ivančic. V případě shodnosti bodů s Ráječkem, bychom byli před nimi, jelikož jsme je 2x porazili a nakonec v případě shodnosti bodů s Bosonohami, bychom byli za nimi a to z důvodu jedné prohry a remízy ve vzájemných střetnutích.